in

Nicolas Cage Yeni Dracula Rolüne Hayat Verecek

Nicolas Cage yıllardır bazı ikonik rolleri hatta kendini bile oynadı fakat bu sefer bir edebiyat klasiği olan Dracula rolünü oynayacak.

Bram Stoker’ın klasik gotik korku hikayesinin başrolünü oynayacak olan aktör, ilham kaynağı olarak şaşırtıcı bir kaynağı ele aldığını söylüyor. James Wan’ın 2021 yapımı korku filmi Malignant, Nicholas Cage’in Dracula rolünü oynaması için bir ilham kaynağı oldu.

Cage’in Variety dergisine yaptığı konuşmada, “Karakterin daha önce gördüğümüzden farklı bir şekilde canlandırıldığı bir versiyon görmek istiyorum. Bu yüzden de karakterin işlenmesine odaklanmayı düşünüyorum. Halka filmindeki Sadako (Yamamura) karakterinin hareketleri ve sesini kullanarak neleri keşfedebileceğimizi merak ediyorum.”

İkonik karakterin bundan önceki performanslarına çalışarak bu role neler katabileceğine çalıştığını belirtti.

Cage: “Bela Lugosi’nin ve Frank Langelia’nın performanslarını inceledim. Gary Oldman’ın Francis Ford Coppola (Nicholas Cage’in amcası) performansını da inceledim ve bence muhteşemdi. Her karesi ayrı bir sanat eseri gibi.”

Görünen o ki, Dracula’nın bu gotik-korku türüne odaklı versiyonu biraz farklı olacak.

“Muazzam olan bir şey de bunun bir komedi olması. Ve komedi ile korku türünün arasındaki doğru tonu yakaladığın zaman işte sana bir başyapıt. Turnayı gözünden vurmamız gerekiyor. Fakat tam olarak aradığım şey karaktere yeni bir soluk getirmek ve ayrıca komedi ve korku türünün arasındaki o mükemmel tonu yakalayabilmek.”

Nicholas Cage açıklamalarıyla bizleri bu yeni Dracula filmi için oldukça heyecanladırıyor. Performansını beyaz perdede görmek için sabırsızlanıyoruz.

Written by Umutcan Çakar

Kdz. Ereğli'de dünyaya geldim. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde öğrenciyim. Çeşitli platformlardan haberleri, N99 aracılığıyla sizlere ulaştırıyorum. Netflix'teki favori dizilerim arasında Mindhunter ve Love, Death & Robots yer alıyor.

Bir cevap yazın

Netflix, Emily In Paris’in 3. ve 4. Sezonlarını Çekeceğini Duyurdu

Kevin Smith, Ben Affleck’in Superman Olduğu Bir Film Yazdığını Söyledi