Netflix’in The Witcher’ındaki bir makyaj sanatçısı, Henry Cavill’in yaralandığını çalkantılı bir prodüksiyonun ardından 2. sezonun çekimleri tamamladığını doğruladı.

The Witcher’ın 2. Sezon çekimleri nihayet tamamlandı. Popüler bir video oyunu serisi olan ve Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından aynı isimli kitap serisinden uyarlanan The Witcher dizisinin ilk sezonu 2019’da Netflix’te yayınlandı. İlk sezon fanlar ve eleştirmenler tarafından beğeni topladı ve ikinci sezon yenilemesinin yanı sıra iki yan dizi serisi de geliştirildi. The Witcher: Nightmare of the Wolf, Geralt’ın akıl hocası Vesemir’in kökenine odaklanan bir animasyon dizisidir. The Witcher: Blood Origin, dizinin olaylarından 1200 yıl önce geçen bir canlı aksiyon ön dizisi olacak.

The Witcher’ın 2. sezonu çeşitli sorunlar nedeniyle tekrarlanan gecikmelerle karşı karşıya kaldı. Koronavirüs salgınının başlangıcı, Netflix’i dizi üzerindeki çalışmaları duraklatmaya zorladı. Çekimler devam ederken, birkaç ekip üyesinin test sonuçları pozitif çıktı ve bu durum da yeni sezonun çekimlerini daha da geciktirdi. Cavill, üretim yeniden başladığında Cavill’in sahnelerinde üretimin duraklamasına neden olan bir yaralanma geçirdi. Geri dönene kadar Cavill olmadan çekimlere devam edildi.

Tüm bu gecikmelerden sonra, The Witcher sonunda ikinci sezonunda çalışmalarını tamamlamış gibi görünüyor. Makyaj sanatçısı Jacqueline Rathore, Instagram’da işin çoğunun tamamlandığını ve çekimlerin 1 Nisan’da tamamen sona ermesinin beklendiğini doğruladı.

Koronavirüs salgını, pek çok prodüksiyonun bu benzeri görülmemiş koşullarda çekim yaparken sayısız gecikmeyle karşılaşmasıyla hala sektörü büyük ölçüde etkiliyor. Çekimler tamamlandığında, Netflix ikinci sezonu yıl sonuna kadar yayınlamaya hazırlanıyor olabilir. The Witcher 1. sezonu Aralık 2019’da yayınlandı, yani 2. sezon muhtemelen ilk çıkışından iki yıl sonra başlayacak.

The Witcher 2. sezonu, Ciri’nin güçlerini keşfetmenin ve Wild Hunt tanıtımıyla ilgili set fotoğraflarının yanı sıra, ilk sezonda kurulan dünyayı genişletiyor gibi görünüyor. Sürükleyici fantezi dizisinin popülaritesi, prodüksiyon bütçesini de artırarak yeni bölümlere hayranların oyunlardan ve kitaplardan bildiği ve sevdiği yüksek fantezi öğelerine daha fazla yer verme şansı verdi.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like