İspanyol anime dizisi Idhun Günlükleri (veya İspanyol bölgelerinde bilinen adıyla Memorias de Idhún), dizinin yaratıcısı Laura Gallego’nun açıklamasına göre Netflix’e gelmeyecek.

Dizinin 2 kısımda toplam 10 bölüm olarak yayınlanan 1.sezonunda, Laura Gellego’nun The Idhún’s Memories’in ilk kitabı uyarlanmıştı. Uyarlanabilecek olan ikinci ve üçüncü kitap ise Memorias de Idhún II: Tríada ve Memorias de Idhún III: Panteón’dı.

Zeppelin TV, diziyi Netflix için üretti ve ile birlikte tüm dünyada dağıttı. Birinci bölüm, 10 Eylül 2020’de geldi ve ikinci sezon ise 8 Ocak 2021’de yayınlandı.

3.bölümün (3. sezon) yayınlanması pek mümkün görünmüyor. Orijinal kitapları yazan Laura Gellego, 2. sezonun yayınlandığı gün hayranların sorularını yanıtladı ve şöyle dedi “Yeni bir sezon planlanmadı. Uyarlama sadece ilk kitap içindi”. Daha sonra başka bir Tweet atarak şunları ekledi: “Serinin diğer kitaplarını uyarlamak için bir anlaşmaya varılmadı, bu yüzden üzgünüm.”

Netflix’in neden yeni sezonlarla ilerlemeyeceğinin nedeni resmi olarak bilinmemektedir. Fakat dizinin verilerine dayanarak genellikle kaç kişinin diziyi izlemeye başladığı ve kaç kişinin diziyi sonuna kadar izlenildiği biliniyor. Dizinin tanıtımı çok başarısızdı ve 2. bölüm için resmi Netflix kanallarına bir fragman bile yüklenmemişti.

Ancak FormulaTV’nin belirttiği gibi, yazarın onaylamadığı son dakika cast değişiklikleri nedeniyle dizi piyasaya sürülmeden önce dizi yapımında birtakım tartışmalar vardı.

Kitabın yazarı Gallego, “2018 sonbaharında, “Idhun’un Günlükleri” adlı anime dizisinin karakterlerini İspanyolca versiyonunda yorumlamak için profesyonel seslendirme sanatçıları arasında bir seçim yapıldı. Bu oyuncu kadrosunun son seçimine katılmama izin verildi ve karakterleri seslendirecek olan seslendirme oyuncularının kadrosunun seçimini zaten tamamlamıştık. Bir süre sonra beklenmedik bir şekilde, bu oyunculardan bazıları dublaj deneyimi olmayan başka kişilerle değiştirildi” açıklamasını yapmıştı.

“İlk andan itibaren dileğim, dizideki tüm karakterlerin dublaj konusunda uzmanlaşmış oyuncular tarafından canlandırılması olduğunu açıklığa kavuşturmak istiyorum. Dizinin sorumlularının İspanyolca dublaj konusunda başka tercihleri ​​vardı ve sonunda kendi kriterler uygulandı. Bu nedenle, bu özel seslerin karakterlerim için hayal ettiğim sesler olmadığını belirtmek isterim” diye eklemişti.

Her iki sezon için yapılan incelemelerde şu anda IMDb’de 5.3 puan aldığından dolayı dizinin iyi bir başarı yakalayamadığı ve bu nedenle yeni sezonunun yapılmayacağını söyleyebiliriz.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like