Polis şovlarının ve polis soruşturma temalı eğlencenin hayranları, şu anda Netflix’te yayınlanan kaliteli polis şovlarının sıkıntısı olmadığından emin olabilirler.

Şu anda mevcut olan seçeneklerin puanlarından, bu 15’in en iyinin en iyisi olduğunu düşünüyoruz. Art arda izleme başlasın!

Bloodline (2015)

Bir Netflix Original dizisi. Dizi, Florida Keys’de başarılı bir sahil oteli işleten varlıklı bir aile hakkındadır, ancak ailenin kara koyunu, tüm hayatlarını kaosa sürükleyebilecek karanlık bir sırrı açığa çıkarmakla tehdit eder. Polis bu gösterinin kahramanı olmasa da, kendilerini ailenin hayatına sokma biçimleri büyüleyici. Kyle Chandler, Ben Mendelsohn ve Linda Cardellini’nin rol almaktadır.

Broadchurch (2013)

Bu İngiliz suç draması, İngiltere’nin küçük kasabasındaki bir dizi cinayet suçunun peşindeki dedektifleri takip etmektedir. David Tennant ve Olivia Coleman dedektiflerimiz olarak liderlik ediyor, ancak dramayı yaratan mükemmel bir kadro var. Bunlar, suçun kendisinden çok suçtan etkilenen insanlarla ilgili hikayelerdir, ancak bu onları daha da zorlayıcı kılar.

Brooklyn Nine-Nine (2013)

Bu dizi, klasik polis prosedürünü ele alıyor ve yüksek komedi değeri için onu tersine çeviriyor. Film, olgunlaşmamış ama yetenekli bir NYPD dedektifi olan Andy Samberg’in canlandırdığı Jake Peralta’ya odaklanıyor. Onu çevreleyen dünyanın saçmalığını görmek için onun bakış açısını takip ediyoruz. Ayrıca Stephanie Beatriz ve Terry Crews’un oynadığı bir dizidir.

Collateral (2018)

Carey Mulligan, Londra’da vurulan pizza servis şoförünün cinayetini araştıran bir dedektifi canlandırmaktadır. Basit bir vaka gibi görünse de, göründüğünden çok daha büyük ve ilginç bir vakayı çözmeye başlarlar. Ayrıca Nathaniel Martello-White ve Jeany Park başrollerini paylaşıyor.

Dexter (2006)

Michael C.Hall, polisle birlikte çalışan bir kan uzmanı olan ve sıklıkla polise (kız kardeşi dahil) kendi davalarında yardımcı olan Dexter rolünü canlandırıyor. Suçları eylemin her iki tarafından görmek harika ve Dexter’ın polisin bir adım önünde olma adımları, her zaman iyi bir gerilim seviyesi olduğu anlamına geliyor.

Dirk Gently’s Holistic Detective Agency (2016)

Douglas Adams’ın roman serisinden esinlenen ve ekran için Max Landis tarafından yeniden tasarlanan dizide, dedektif olarak Samuel Bennet ve onun isteksiz yardımcısı olarak Elijah Wood yer alıyor. Nazikçe, her şeyin birbirine bağlılığına bakarak davaları çözen modern bir Sherlock Holmes.

The Good Cop (2018)

Aynı adlı İsrail şovundan uyarlanan Tony Danza ve Josh Groban, tuhaf baba oğul çiftini canlandırıyor. Danza, kısa süre önce serbest bırakılan bilge bir eski polis ve eski bir suçlu, oğlu ise polis teğmenidir. Danza’nın karakterinin herhangi bir polis soruşturmasının parçası olması yasak olsa da, katili yakalamak için gerekenlere hala sahip olduğunu göstermesi gerekir.

Hannibal (2013)

Dexter’dan tamamen farklı olmayan bu dizi, en sevdiğimiz karakter Hannibal Lecter’i ekrana geri getiriyor ve burada adli psikiyatrist rolünde sık sık polise danışıyor ve aynı zamanda usta suçlu rolünü oynuyor. Mad Mikkelsen, Hannibal olarak rol alır ve Hugh Dancy, FBI araştırmacı arkadaşları, kurnaz, ortağı olarak, bölüme bağlıdır.

Jack Taylor (2010)

Ian Glen, Game of Thrones rolünde Jorah Mormont olarak oldukça büyük bir hayran kitlesi oluşturdu, bu nedenle Netflix’in bu dizide başrolde bu aktörü seçmesi şaşırtıcı değil. Ian Glen, Galway’de polisin vazgeçtiği davaları çözmek için çağırdığı eski bir polise dönüşmüş özel dedektiftir, ki bu elbette gösteri için ek bir gerilim kaynağıdır.

Manhunt: Unabomber (2017)

Bu mükemmel dizi, belki de gelmiş geçmiş en pahalı insan avı olan Unabomber’ın peşinde olan FBI ekibini takip ediyor. Sam Worthington, onu denemek ve tanımlamak için katilin mektuplarına dalan analisti ve Paul Bettany de beyni rolünü oynuyor. Hem samanlıkta iğne bulmanın hem de toplumun sınırlarında yaşamanın zorluklarına bakan hassas bir dizidir.

Mindhunter (2017)

Bu dizi, temel olarak davranış bilimi birimini oluşturan ve BI’nın suçları çözme şeklini değiştiren FBI ekibini takip ediyor. Görevleri arasında, onları harekete geçiren şeyin bir profilini geliştirmek için seri katillerle röportaj yapmak var. Jonathan Groff, harika profil uzmanı, kurumsal sorumlusu Hold McCallany ve danışman psikiyatrist Anna Torv.

Paradise PD (2018)

ABD’nin bir köşesinde, suçun yaygın olduğu ve polisin yetersiz kaldığı küçük bir kasaba polis departmanı hakkında animasyon dizisi. Karakterler, komedi değeri için arketipleri canlandırıyor. Diğer yetişkin çizgi filmlerinin bazılarını özlüyor ama yine de komik.

Seven Seconds (2018)

Rus filmi The Major’dan uyarlanan mini dizi, yanlışlıkla arabasıyla genç siyahi bir çocuğa çarpan beyaz bir polisi anlatmaktadır. Sonrasında cinayet olduğunu düşündüklerini örtbas etmek için ortağıyla birlikte çalışmaya başlıyor.

Sherlock (2010)

Holmes ve Watson polis yerine PI olabilirken, Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın başrollerini paylaştığı bu Steven Moffat dizisi listede olmayacak kadar iyi. İkili, modern zaman için klasik karakterleri yeniden canlandırmak konusunda ustaca bir iş çıkarıyor ve hikayeler zekice – bazen kendi iyilikleri için fazla zekice.

Stranger (2020)

Bu Güney Kore dizisi, bir operasyon geçirdikten sonra empati duygusunu kaybeden bir savcıyı konu alıyor. Bir cinayet davası üzerinde çalışırken, davayı çözmesine yardım eden bir polis yardımcısı ile tanışır ve aynı zamanda suçu örtbas etmeye kararlı bir yolsuzluk çemberi keşfeder. Cho Seung-woo ve Bae Doona başrollerdedir.

Bir yanıt yazın
You May Also Like