Netflix, korku söz konusu olduğunda, klasiklerle, modern başyapıtlarla ve güçlü bir Netflix Orijinal yapımıyla karıştırıldığında güçlü görünüyor.

Nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir, bu yüzden listenizin başında olması gereken 10 favori korku filmi seçtik. Ayrıca sizi çok daha fazla harika içeriğe yönlendirecekler.

Elbette, muhteşem House on Haunted Hill serisini ve yeni yayınlanan devam filmi The Haunting of Bly Manor’u izleyerek her zaman başlayabilirsiniz.

1922 (2017)

Stephen King tarafından yazılan ve başrolünü Thomas Jane’in oynadığı bu filmin tüm kartları kendi lehine dizilmiş ve teslim etmeyi başarıyor.

Thomas Jane, oğlunu, karısını öldürmesine yardım etmeye ikna eden çiftçi Wilfred Jane’i canlandırıyor, böylece aile parasını alıp şehirde yeni bir hayata başlayabilirler. Ancak cinayetin kendisinden çok daha üzücü olan şey, onları götürdüğü karanlık durum. Çünkü artık Wilfred ve oğlu, yaptıklarıyla başa çıkmak için mücadele ederler ve artık lanetli hayatlarında birer katil olarak hayatta kalmaya çalışmak zorundadırlar.

Annabelle: Creation (2017)

Bir Annabelle devam filminin iyi olmaması için hiçbir neden yok, ancak 2017’deki film aslında tüm Conjuring evrenindeki en iyi filmlerden biri.

Perili bebeğin doğaüstü güçleriyle nasıl ortaya çıktığının hikayesini anlatan filmde, yönetmen David F. Sandberg’den bir ahırda unutulmaz bir korkutma da dahil olmak üzere inanılmaz derecede etkili korku sahneleri yer alıyor.

Apostle (2018)

Bir başka Netflix yapımı “Apostle”. Dan Stevens, ıssız bir adada bir tarikata katılan kız kardeşini geri almaya giden bir adam hakkındaki dönem dehşetini canlandırıyor. Oraya vardığında, topluluğun sadece bir dini gruptan daha fazlası olduğunu keşfeder. Refahları daha karanlık güçlere dayanmaktadır. Her iki korkunç dehşeti, insanlığın dehşeti ile karıştırmaktadır. Son dakikasına kadar sürükleneceksiniz.

The Bad Batch (2017)

Ana Lily Amirpour, Suki Waterhouse, Jason Momoa, Giovanni Ribisi, Keanu Reeves ve Jim Carrey’in oynadığı bu tartışmalı 2017 filmini yazıp yönetti. Doğrudan korkudan ziyade kıyamet sonrası drama, ancak burada hak kazanmak için yeterince acımasız, ürkütücü malzeme var. Waterhouse, Reeves’in canlandırdığı bir kült liderin hakimiyeti altında muhtemelen daha fazla belaya girmek için kaçtığı bir grup yamyamın arasına sürgün edilen genç bir bayanı oynuyor. Sert, acımasız bir film.

Alive (2020)

Salgının zirve yaptığı dönemde yayınlanan bu Kore zombi filmi, Netflix’te sürpriz bir hit oldu. Ancak gerçek şu ki kıyamet sırasında dairesinde mahsur kalan bir adamın hikayesi kesinlikle ilgi çekici. Hızlı tempolu ve bina gerilimini akıllı aksiyon sahneleriyle değiştiren mükemmel bir modern zombi filmi.

Bird Box (2018)

Bu Netflix Original filmi, piyasaya çıktığında büyük bir sıçrama yaptı ve eğer görmediyseniz izlemeye değer.

Sandra Bullock, görünmez bir gücün istila ettiği ve onu gördüğünüzde gözlerinizi kapalı tutmak istemenize neden olacak bir dünyanın yıldızı. Bullock, korkunç manzarayı bir an olsun görmekten kaçınırken, bazı küçük çocukları güvenliğe götürmekten kendini sorumlu tutar.

Cargo (2017)

Martin Freedman, kıyamet sonrası bir zombi dünyasında kızını güvenli bir yere götürmeye çalışan bir adamı konu alan bu küçümsenen korku filminde başroldedir. Ayrıca o Avustralya’da, zaten herkesin seni öldürmek istediği bir yerdedir.

Çoğu zombi hareketinden daha fazla karakter odaklı hem nezaket eylemlerini hem de ahlaksızlık eylemlerini zombiye olanlardan daha korkunç olarak görüyoruz. Ancak bu filmde karşılaştığımız belirli zombiler, onları normalinden biraz daha korkutan bir bükülmeye sahip.

Hush (2016)

The Haunting of Hill House’dan tanınan inanılmaz Kate Siegel, bu şaşırtıcı derecede iyi ev istilası geriliminde başroldedir.

Katil, kurbanın evine gider, ancak içerideki kadının sağır ve dilsiz olduğunu fark eder, bu da katilin tehdit edici seslerini dinleyebilse de duyamadığı için tehdit düzeyini artırır.

Hush, açıkça cinsel saldırıdan ziyade psikolojik heyecanlara odaklanmıştır.

Cadaver (2020)

Korkunuzda biraz yeni tatlar mı arıyorsunuz? Kaynakların çok kıt olduğu ve insanların onlar için her şeyi yapacağı bir geleceği tasavvur eden post-apokaliptik bir film olan benzersiz bir Norveç filmine göz atın.

Üç kişilik bir aileyi, gerçekten uğursuz bir izlenime sahip olan oteldeki bir etkinliğin içine atmak…

Calibre (2018)

Bu bir korku filminden daha çok bir gerilim filmi olabilir, ancak bu listeyi hak ediyor ve bu hakkı kazanmak için yeterince acımasız bir şekilde bitiyor. İki İskoç ava çıkar ve genç bir çocuğun vurulmasıyla sonuçlanan korkunç bir kaza meydana gelir. Dehşete kapılıp kaçmak yerine, olayları örtbas etmeye çalışırlar. Filmler bize bir şey öğrettiyse, o da bir çocuğun ölümünü örtbas etmenin asla işe yaramadığıdır.

Bir yanıt yazın
You May Also Like