Son zamanlarda, Squid Game, Hellbound ve The Silent Sea gibi Kore çıkışlı korku dizilerini listelerin üst sıralarında görmeye alıştık.

Önümüzdeki ay bu listeye “All of Us Are Dead” dizisini de ekleyebiliriz.

Ancak bu sefer Kore’den çıkıyoruz ve Netflix yapımı yeni dizi Feria: The Darkest Light’ın geçtiği İspanya’daki Endülüs dağlarına gidiyoruz.

Feria dizisinin hikayesi, eski bir madende meydana gelen toplu bir intihar olayının ardından adaletin arandığı küçük kasabalarında, kendilerini cezalandırılmış hisseden iki genç kızın etrafında dönüyor.

Polisler, çocukların kayıp ebeveynlerini ararken, kanıtlar ebeveynlerinin tarikatın liderleri arasında olduğunu ortaya çıkarıyor.

Dünyaları alt üst olan kız kardeşler, polise giderken ve söz konusu tarikata katılmaya ikna edilirken inançlarına, ailelerine ve hatta gerçekliğe meydan okumak zorunda kalacaklar.

Feria’nın yaratıcıları Agustín Martínez ve Carlos Montero, projeleri hakkında şunları söyledi:

“17 yaşındasınız, 90’larda Endülüs’te yaşıyorsunuz ve bir gün kız kardeşinizin ve anne babanızın yirmiden fazla insanı öldürmekle suçlandığını keşfediyorsunuz.”

“Ortadan kayboldular ve bizi adalet ve intikam isteyen koca bir kasabayla karşı karşıya bıraktılar.”

Bir tarikat, bazı fantastik yaratıklar, Endülüs güneşi ve labirenti andıran bir madenin de olduğu bu hikaye böyle başlıyor.

Son olarak, bu dizi Lovecraft tarzında bir proje. Seyirciler olarak bu tarzın nasıl yansıtıldığını merak ediyoruz. Fragmandaki görüntüler dahi çok etkileyici.

Feria: The Darkest Light dizisinin sekiz bölümlük ilk sezonu 28 Ocak’ta Netflix’te yayınlanacak.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın
You May Also Like