Netflix, Leigh Bardugo’nun Grishaverse kitap serisi Shadow and Bone’ndan (Gölge ve Kemik) uyarlanan dizisi Nisan 2021’de küresel olarak platformda yayınlayacak.

Netflix Ocak 2019 tarihinde, Leigh Bardugo’nun fantazisi-macera kitap serisi Gölge ve Kemik için bir dizi uyarlaması yapılacağı açıklanmıştı. Dizinin yapımında Eric Heisserer showrunner olarak yer alıyor. Heisserer, Oscar adayı ArrivalBird Box ve The Thing gibi yapımlar için senaryolar yazmıştı.

İlk sezonun yönetmenleri arasında Primetime Emmy adayı Jeremy Webb bulunuyor. Başarılı yönetmen Webb, daha önceden Doctor WhoThe Umbrella AcademyThe PunisherAltered Carbon ve çok daha fazla dizinin bölümlerini yönetti.

Netflix’te yayınlanacak olan Gölge ve Kemik dizisi, Leigh Bardugo’nun kitap serisinden “Gölge ve Kemik” ve “Kargalar Meclisi” adlı iki kitabının karışımından uyarlanacak. Hikaye, doğal olmayan yaratıkların insan eti ziyafeti yaptığı, devasa bir karanlık bariyerle ikiye bölünmüş bir dünyada geçiyor.

Dizi, genç asker Alina Starkov ve Rusya’dan esinlenen Ravka Krallığı’ndan bir vatandaşı takip edecek. Starkov, en iyi arkadaşını kurtarabilecek ve sonunda ülkesini birleştirebilecek bir gücü beklenmedik bir şekilde ortaya çıkarır. Bunu yapmaya başladığında, tehlikeli güçler ona karşı birleşir ve ona yalnızca General Kirigan yardım etmeye çalışır.

İlk sezonda toplam 8 bölüm bulunuyor. Oyuncu kadrosunda Jessie Mei Li (Alina Starkov, Ben Barnes (General Kirigan), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev) ve Kit Young  (Jesper Fahey) gibi isimler yer alıyor

Leigh Bardugo, yakın tarihli bir röportajda bu proje ile ilgili yorumlarını ekledi:

“Gölge ve Kemik kitabındaki hikayeleri ve Kargalar Meclisi kitabındaki karakterleri aldık ve onları gerçekten beklenmedik bir şekilde olacağını düşündüğüm şekilde bir araya getirdik. Eric, yazarlarımız ve yönetmenlerimiz, hala bir şekilde karakterlere ve hikayelerin özüne sadık kalan tamamen yeni bir şey inşa ettiler.”

Netflix’in Gölge ve Kemik dizisinin ilk sezon prodüksiyonu Ekim 2019’da başladı ve dünya çapında COVID-19 nedeniyle prodüksiyonların kapanmasından hemen önce, Şubat 2020’de tamamlandı. İlk sezon şu anda post prodüksiyon aşamasında.

İşte dizinin fragmanı:

Bir cevap yazın
You May Also Like