in

Netflix’e Jurassic World’den Kötü Haber: 2026 Yılına Kadar Yok!

Sinema dünyasının artık ikonikleşmiş yapımı olan Jurassic World, yeni bir versiyonla daha izleyicilerin karşısına geçti. ‘Jurassic World: Dominion’ ülkemizde vizyona yeni giren filmlerden biri. Amerika ile aynı günde sinemaseverlerle buluşan film, yine müthiş görsel şölen sunuyor.

Yaklaşık 4 ay öncesinde fragmanı yayınlanan film, yaz döneminde vizyona girdi. Tüm dünyada merakla beklenen film, 146 dakika. Yönetmen koltuğunda ise Colin Trevorrow oturuyor. Güçlü oyuncu kadrosuyla şimdilik izleyici kitlesinden tam not almayı başardı.

Film, vizyona girdikten sonra online platformlarda ne zaman gösterileceği de merak ediliyor. Vizyonun ardından dijital izleme platformları genellikle bazı filmleri izleyicisine kavuşturuyor. Ancak bu sefer Jurassic World tarafında Netflix için kötü haber var.

Colin Tervorrow’un yönettiği Jurassic World Dominion, Chris Pratt ve Bryce Dallas’ın Jurassic Park günlerinden hatırlayacağınız bir dizi yaşlı yüzle birlikte geri döndü.

Jurassic World: Dominion, Netflix’te, 4 yıl sonra yayınlanabilecek

Anlaşmanın bir parçası olarak Netflix, yaklaşık 4 yıl sonra UFEG’in Animasyon ve Canlı Aksiyon listesinin tamamının yanı sıra Universal’ın geniş film kitaplığından seçme başlıkların haklarını da lisanslayabilecek. Gelen haberlere göre Netflix, Jurassic World’ü yayınlayabilmek için pek bekleyecek. Ancak yayınlanma süresi bölge bölge değişebilir. Bu da yapılan anlaşmalar neticesinde belli olacak. Örneğin Avrupa’nın bazı ülkelerinde Universal ile yapılan anlaşmaya göre filmler izlenebilecek.

Amerika kıtasında ise durum daha farklı işliyor. Aynısını Asya içinde söyleyebiliriz. Ülkemizde ise Universal filmlerinin tam olarak ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Ayrıca Kanada, Japonya, Güney Afrika, Hindistan ve Birleşik Krallık gibi ülkelerdeki Netflix kullanıcılarının büyük bir kısmı şu anda yeni Universal filmleri alıyor. Yeni filmlerin ise sinema çıkışından yaklaşık 2 yıl sonra geleceği tahmin ediliyor. Yani bu da en az 2024’e kadar Netflix’te görmeyeceğiniz anlamına geliyor.

Written by Sena Konakçı

Bir cevap yazın

Netflix’te İzleyebileceğiniz En Fantastik Dizi Derlemesi

Bir Netflix Korku Klasiği: ‘Wednesday’ Yakında…