Yetişkinlere yönelik çizgi filmler veya yetişkinler için animasyon şovları, birkaç özel ağ ve kanalla sınırlıyken, bu türdeki yapımlar büyük ölçüde arttı. Netflix’in orijinal yetişkin çizgi filmlerine ve popüler anime dizileri de bunu gözler önüne seriyor. Bu nedenle, artık içerik bulma sıkıntısı yaşanmıyor.

Peki hangi yetişkin animasyon programlarının izlemeye değer olduğunu nasıl anlarsınız? Sizlere Netflix’teki en iyi yetişkin çizgi filmleri konusunda yardım etmek için buradayız.

Animasyonlu şovlar ve çizgi filmler genellikle çocuklarla ilişkilendirilirken aslında uzun süredir yetişkin izleyicileri hedef alan seriler de mevcut. Bu seriler, komik, esprili ve düşündürücü derinliği hafif bir sunumla harmanlayan şovlar olarak yer alıyor.

Netflix’te sizi güldürecek, renkli dünyalarında hicivler sunacak ve de daha yetişkin temalarla çizgi film aksiyonu eğlencesini yaşamanıza izin verecek en iyi yetişkin çizgi filmlerinden bazılarını seçtik. Gelin beraber göz atalım.

 

BoJack Horseman

Dizi, yıkılmış bir aktör olarak hayatıyla boğuşan 90’ların kurgusal sitcom yıldızı BoJack Horseman’ı konu alıyor. Hâlâ Hollywood’da yaşayan BoJack, kendisini dışlanmış kişi olmasını sağlayan davranışını asla değiştirmeden tekrar ilgi odağı olmaya çalışır.

Gösterinin kara komedisi, dokunaklı temalarla absürt mizahın bir karışımını yaratıyor.

 

 

F Is for Family

Frank, karısı ve üç çocuğuyla Amerikan rüyasını yaşıyor gibi görünse de, bu sitcom’un değişen bir manzarayla boğuşan, işlevsiz bir aileyi takip ettiği hemen anlaşılıyor.

Gösteri, benzersiz bir mizah karışımı oluşturmak için şehvetli komedi, 70’lerin nostaljisi ve karanlık anları harmanlıyor. Family Guy veya American Dad gibi diğer yetişkin çizgi filmlerinden farklı olarak gerçekliğe dayanan anları kullanıyor.

 

 Castlevania

Castlevania serisindeki üçüncü video oyununa dayanan bu anime dizisi, Dracula’nın insan ırkına karşı savaş açtığı bir dünyayı anlatıyor.

Dizi, basit bir “iyi adamlara karşı kötü adamlar” hikayesinden ziyade, Drakula’nın motivasyonlarını araştırıyor. Batıl inançlı insanların, tıp bilgisinden ötürü insan karısını yakarak kadim savaş ağasının gazabına maruz kaldıkları ortaya çıkar.

Bu arada vampir avlayan Belmont ailesinin son üyesi, insanları kurtarmak için sihirli bir avcı ve Dracula’nın yarı insan yarı vampir oğluyla birlikte çalışır.

 

 

Big Mouth

Komedyen Nick Kroll tarafından yaratılan Big Mouth, ergenliğin yolculuğunu ve yanlış adımlarını araştıran orijinal bir Netflix dizisidir. Genç gençler dizinin ana odak noktası olsa da, hırçın mizah ve uygunsuz şakalar bunun kesinlikle yetişkinler için olduğu anlamına geliyor.

Big Mouth, büyümenin garipliğine odaklanmak yerine hormon canavarları, utanç sihirbazı ve hatta birkaç hayalet gibi renkli karakterleri tanıtarak ergenliğe fantastik bir bakış sunuyor.

 

One Punch Man

One Punch Man, anime türüne canlandırıcı bir seçenektir ve pek çok dizide gördüğümüz kinayelerde ve ortak formüllerde eğlenir. Şov, aynı adlı viral hit manga serisine dayanıyor.

Ultra güçlü kahraman Saitama’yı diğer anime kahramanlarından farklı kılan şey, herhangi bir düşmanı tek bir yumrukla yok etmesine izin veren muazzam gücünün onu varoluşsal sıkıntıyla doldurmasıdır. Ancak kahraman olmak onun ana özelliği olduğu için yoluna devam eder.

Anime türünü seviyorsanız, ancak tipik süper kahraman hikayesine taze ve komik bir bakış atmak istiyorsanız, One Punch Man harika bir seçenek olabilir.

 

 

Disenchantment

Disenchantment, Simpsons ve Futurama’nın yaratıcısı Matt Groening’in yapmış olduğu bir Netflix orijinalidir. Ancak bu sefer, hikaye bir ortaçağ fantastik ülkesinde geçiyor ve tipik masal kahramanı dışında her şey olan bir prensesin hayatını takip ediyor.

Groening’in diğer çalışmasının başarısına ulaşmasa da, bu animasyon sıra dışı karakterler ve eğlenceli, tuhaf durumlarla dolu.

 

 

Love, Death + Robots

Love, Death + Robots bir bilim kurgu antoloji dizisidir. Dizide her bölüm farklı bir yönetmenden farklı bir hikaye anlatılıyor. Bu, her bölümün yalnızca seçilen animasyon tarzında farklılık göstermediği anlamına geliyor. Aksine, ton, temalar ve diğer unsurlar her bölümde çarpıcı bir şekilde tezat oluşturuyor. Hikayeler, aşırı şiddetli, hiperseksüel hikayelerden, insanlık durumuyla ilgili eğlenceli, karikatürize düşüncelere kadar uzanıyor.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like