Ödüllü doğa ve ekoloji belgeseli: “Kiss the Ground”, 28 Ocak’tan itibaren Ulusal Bilim Öğretim Derneği tarafından eğitimcilere ve öğrencilere ücretsiz olarak sunulacak.

Woody Harrelson tarafından anlatılan belgesel, eleştirmenlerin beğenisini toplayan eko-dokümanın 6-12. Sınıf versiyonu, yeni diziler ve tamamlayıcı bir müfredat içerecek. Yönetmenler Josh Tickell ve Rebecca Harrell Tickell belgeselin web sitesi aracılığıyla tüm okullara, öğrencilere, öğretmenlere ve topluluk eğitimcilerine ücretsiz olarak sunulacak 45 dakikalık bir eğitim sürümü yayınlayacak.

Belgesel filmi, toprak işleme ve tarım ilacı kullanımının toprak erozyonuna nasıl yol açtığını inceleyerek başlıyor ve ardından ekolojimize, sağlığımıza ve iklimimize verilen zararın izini sürüyor. Film yapımcıları, bozulmuş arazileri eski haline getirmek ve karbon azaltımını kolaylaştırmak için tasarlanmış etik bir uygulama olan rejeneratif tarımda bir çözüm buluyor.

İlk olarak uzun metrajlı filmde yer almayan yeni sahneler, Rosario Dawson ile sokakta bire bir röportajlar dizisi ve Tony Tenfingers’ın Kızılderili halkları için bir zamanlar yaygın olan bufalonun önemini anlattığı bir sahneleri içeriyor. Ayrıca film, İngilizce, İspanyolca, Mandarin ve Hintçe dahil olmak üzere 18 dilde altyazısı mevcuttur. Belgesel filmi Netflix’te de izlenebilir.

Josh Tickell, “Rebecca ve ben “Kiss the Ground”un bu yeni sürümünü ücretsiz olarak sunmaktan ve 114.000 ABD okuluna ve 35 milyondan fazla öğrenciye ve uluslararası olarak milyonlarca öğrenciye çevrimiçi olarak yaygın bir şekilde sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi. “Filmimizdeki temel mesajlardan biri, gençlerimizin yenilenme ve iklim değişikliğini tersine çevirme uygulamalarını hayata geçirme konusunda en iyi konumdaki liderler olmalarıdır.”

Rebecca Tickell, “Kiss the Ground: For Schools” ülkemizin eğitim sistemi için bir dönüm noktasıdır” dedi. “İklim değişikliğinin yenilenme ve gerileme yoluyla tersine çevrilmesi hem çevrimiçi hem de yüz yüze olarak ilk kez sınıflarda öğretilecek. Bu film ve yakında çıkacak olan müfredat, her yerdeki öğrencilere güçlü yeni araçlar sağlayacak.”

Ek olarak, hem 45 dakikalık eğitim kesimini hem de orijinal 84 dakikalık sürümü içeren bir DVD versiyonu da KissTheGroundMovie.com’da okullara ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Umarız ki kendi eğitim sistemimizdeki müfredatlarda da iklim değişikliği üzerine yoğunlaşılır ve bu tarz yenilikler yapılır.

İşte filmin fragmanı:

Bir cevap yazın
You May Also Like