in

Netflix, Yeni İtalyan Korku Filmi “A Classic Horror Story”nin Fragmanını Yayınladı

Netflix, İtalya’nın Dario Argento ve Mario Bava gibi geçmişteki korku ustalarına gönderme yapıyor gibi görünen ama aynı zamanda yeni bir çığır açacak olan İtalyan yapımı “A Classic Horror Story” filmi için bir fragman yayınladı.

14 Temmuz’da Netflix’te dünya çapında yayınlanacak olan ürkütücü filmin yönetmenliğini genç yönetmenler Roberto De Feo ve Paolo Strippoli üstleniyor. De Feo’nun ilk yönetmenlik denemesi “The Nest”, 2019’da Locarno Film Festivali’nde yayınlandı. Strippoli, bu filmde ilk uzun metrajlı çalışmasını yaptı.

“A Classic Horror Story”de, beş marangozcu ortak bir hedefe ulaşmak için bir karavanda seyahat ediyor. Bu ekip, gece çöktüğünde ölü bir hayvan leşinden kaçınmak için bir ağaca çarpar. Kendilerine geldiklerinde kendilerini bir hiçliğin ortasında bulurlar. Gittikleri yolu kaybetmiş ve sadece yoğun, geçilmez bir orman ve bir açıklığın ortasında tüyler ürpertici bir tarikatın evi olduğunu keşfettikleri ahşap bir ev görmüşlerdir.

Milano merkezli Colorado Film’in yapımcılığını üstlendiği “A Classic Horror Story”, İtalya’nın Güney Apulia bölgesinde ve Roma’da beş haftayı aşkın bir sürede çekildi.

Oyuncu kadrosunda Francesco Russo, Peppino Mazzotta, Yulia Sobol, Will Merrick, Alida Baldari Calabria Cristina Donadio (“Gomorrah”) ve ABD’den F. Javier Gutierrez’in üçüncü “Ring” filminde rol alan Matilda Lutz yer alıyor. Lutz ayrıca Fransız yönetmen Coralie Fargeat’ın üç erkek tarafından taciz edilip çölde ölüme terk edildikten sonra intikam arayan bir kadını canlandırdığı “Revenge”de rol aldı.

İtalyan sineması şu anda 1960’larda ve 70’lerde tanındığı korku türünü yeniden gözler önüne sermeye başlıyor. Bir başka yeni İtalyan korku filmi de, eski sevgilisi Robin ile aşırı dozda uyuşturucudan ölen, 19 yaşındaki Mirta adlı Andrea De Sica’nın yönettiği “Non Mi Uccidere” (Don’t Kill) filmidir. Mirta daha sonrasında dirilir ve yaşamaya devam etmek ve Robin’in sevgisinin anısına değer vermek için yaşayan insanları yemesi gerektiğini öğrenir.

 

İşte Netflix tarafından yayınlanan fragman:

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Biyografik Belgeseller

Idris Elba’nın “Luther” Filminin Çekimleri Eylül Ayında Başlayacak