Space Force, Netflix’e 2. sezon için resmen geri dönecek. Kasım 2020’de Netflix, Temmuz 2020’den beri aktif olarak geliştirilmekte olduğu bilinmesine rağmen nihayet ikinci sezonu resmen onayladı. Şu anda çekimler devam ederken, Space Force 2. sezonu hakkında tüm bildiklerimizi yazdık.

Dizinin 1. sezonu 28 Mayıs 2020’de Netflix’te yayınlandı ve aynı hafta sonu gerçekleşen SpaceX / NASA lansmanıyla aynı zamana denk geldi.

Dizide Steve Carrell (The Office’te Greg Daniels ile birlikte çalışan kişi), Ben Schwartz, John Malkovich, Lisa Kudrow, Diana Silvers ve Jimmy O. Yang gibi çok sayıda yıldız yer aldı.

Temmuz 2020’de Netflix’in Space Force’u ikinci sezon için yenilediğini ve aktif geliştirme aşamasında olduğunu öğrenilmişti.

Aslında dizi hakkında yapılan pek çok eleştiri vardı fakat buna rağmen 2. sezon için Space Force’a şans verildi.

Space Force 2. sezonundan neler beklenebilir?

Space Force aslında oldukça uçurumda sona erdi. Mark, Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin üssünü sabote etmesiyle birlikte ayda dramatik bir tırmanıştan sonra Uzay Kuvvetleri Karargahına geri dönüyor. Şimdi hepsi orada mahsur kalmış durumda ve Mark günü kurtarmak için geri dönüyor.

Elbette, 1. sezonda hiç cevaplanmayan en önemli sorulardan biri, Maggie’nin neden hapiste olduğuydu. Birinci bölümde bir zaman sıçraması oldu ve çeşitli ipuçlarının yanı sıra (40 yıl hapis yattığı gerçeği dahil) hala Maggie’nin hangi suçu işlediğini bilmiyoruz.

Bunun ötesinde, havada kalan başka büyük hikaye kalmadı. 2. sezonun muhtemelen Dr Chan ve Angela arasındaki yeni gelişen ilişkiyi keşfetmeye devam edeceğini biliyoruz.

Diziye kimin geri döneceği henüz belli değil, ancak Mark Naird’in serideki babasının, 1. sezon yayınlanmadan kısa bir süre önce Fred Willard’ın üzücü ölümü göz önüne alındığında geri dönmeyecek olması üzücü.

Space Force’un 2. sezonu Netflix’te ne zaman yayınlanacak?

İlk seri, Ocak 2019 duyurusu göz önüne alındığında hızlı bir dönüş yaptı. Mayıs 2020’de yayınlanmadan önce Eylül 2019 ile Ocak 2020 arasında çekildi.

Şubat 2021’de ProductionWeekly sayı 1235’in izniyle Space Force 2. sezon çekimlerinin 3 Mayıs 2021 ile 21 Haziran 2021 arasında yapılmasının planlandığını öğrendik. Ancak, görünüşe göre prodüksiyon aslında 10 Mayıs’a kadar başlamadı. Bu nedenle, çekimlerin bitiş tarihinin 28 Haziran’a çekilmesini bekliyoruz. Yeni sezonun 2021 sonu veya 2022 başı gibi yayınlanması bekleniyor.

2. sezonun tüm çekimleri Vancouver, Kanada’da gerçekleşiyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like