Lucifer ortak şov sorumlusu Joe Henderson, fantezi suç dramasının son sezonunda yer alacak olan bölüm sayısını onaylarken, dizi yaklaşan 6. sezonunun çekimlerini tamamlıyor.

Lucifer ortak dizi sorumlusu Joe Henderson, final dizisinin 6. sezonunun on bölüm uzunluğunda olacağını doğruladı. Büyüleyici ve şeytani Lucifer Morningstar rolünde Tom Ellis’in oynadığı Lucifer’de, DC Devil’in Cehennemi terk ettiğini ve LAPD için danışman olarak hareket ettiğini, cinayet dedektifi Chloe Decker (Lauren German) ile ortaklık kurduğunu görülüyor. Dizi ilk olarak Fox’ta üç sezonun ardından iptal edildi, ancak gösteriyi kurtarmak için başarılı bir hayran kampanyasının ardından Netflix tarafından alınarak yeniden canlandırıldı. Yayıncı ilk olarak Lucifer 5. sezonunun son olacağını duyurmuş olsada, kararından vazgeçti ve Lucifer’e Haziran 2020’de altıncı ve kesinlikle son sezonu vererek izleyicileri memnun etti.

Geçtiğimiz günlerde wordballoon ile yaptığı röportajda Henderson, Lucifer’in son bölüm sayısını resmen doğruladı ve “son sezonda 10 bölümün yer alacağını” belirtti. Bu sayı, 5. sezonun bölüm sayısının altına iniyor ancak bölüm sayısı 4. sezonla aynı seviyede.

Çoğu zaman bir diziye beklenmedik bir ekstra sezon verilmez, bu nedenle Lucifer kreatif ekibi her bölümü sayacağından ve dizi için tatmin edici bir sonuç çıkaracağından emin olacaktır. İzleyicilerin dizinin sona ermesi konusunda endişelenmesine gerek yok çünkü Lucifer 5.  sezon 2. bölümün prömiyeri, kısa bir süre önce Netflix tarafından 28 Mayıs 2021 olarak onaylandı. 5. Sezon, dizinin merakla beklenen müzik bölümü olan “Bloody Celestial Karaoke Jam”i içeriyor. Dolayısıyla, Lucifer sona yaklaşırken bile, izleyicilerin dört gözle bekleyeceği çok şey var.

Henderson’ın kişisel Twitter hesabında açıkladığı gibi, 6. sezon çekimleri geçen haftanın başında tamamladı ve #ThankYouLucifer etiketini sosyal medyanın trend konularına soktu. Lucifer, altıncı ve son sezonun nereye gideceği konusunda nihayet fikir üretebileceğimiz 5. sezonun ikinci yarısı için 28 Mayıs’ta geri dönecek.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like