2019’un en iyi Netflix orijinallerinden biri olan Russian Doll, 2020 Mart sonunda çekime başlayacak ikinci sezon için onay aldı. Çekimler COVID nedeniyle ertelendi, ancak o zamandan beri yeniden planlandı. İşte Russian Doll’un ikinci sezonu hakkında şimdiye kadar bilinen her şey.

Russian Doll, Natasha Lyonne, Amy Poehler ve Leslye Headland tarafından oluşturulan bir Netflix orijinal komedi-drama dizisidir.

Groundhog Day’in beğenilerinden ilham alan Nadia, en yakın arkadaşı tarafından düzenlenen doğum günü partisinde onur konuğudur. Nadia, bir arabaya çarptıktan sonra kazara öldüğünde, kendisini gizemli bir şekilde katıldığı partinin banyosunda bulur. Kafası karışan ve uyuşturulduğuna inanan Nadia defalarca ölmeye başladığında, içinden çıkamayacağı ölüm döngüsünü kırmaya çalışırken kendi akıl sağlığını sorgulamaya başlar.

Başlangıçta, Russion Doll dizisinin ikinci sezonu için çekimlerin 30 Mart 2020’de başlaması planlanmıştı. Fakat New York, koronavirüsten ağır bir şekilde etkilendi ve sonuç olarak tüm çekimler ertelendi ve iptal edildi.

Eylül 2020’de Daniel Richtman, Russian Doll’un ikinci sezonu için yeni bir rol, özellikle de yeni bir “başrol erkek” hakkında paylaşımda bulundu.

Şubat 2021’de ProductionWeekly, ikinci sezonun 1 Mart 2021’de çekime bir kez daha New York City’de başlayacağını açıkladı.

Natasha Lyonne’nin şovun başlangıçta üç sezonluk bir dizi olarak sunulduğunu söylediği gerçeği, kesinlikle Nadia ve Alan ile değinilecek daha fazla hikaye olduğunu ancak ne olursa olsun spekülasyon yapmanın eğlenceli olduğunu düşündürür.

Öncelikle yazının ilerleyen kısmında ilk sezondan bazı spoiler bulunabileceğini söyleyelim. Peki Russian Doll’un ilk sezonundaki hikaye devam edecek mi? Bu kesinlikle herkesin aklındaki en büyük soru olacak. İlk sezonun nasıl bittiğini de dikkate alırsak yorum yapmak kesinlikle seyirciye kalmıştı. Finalin son sahnesi, Nadia ve Alan’ın bir şekilde gerçekleri aşmayı başardıklarını ve yeniden bir araya geldiklerini gösteriyordu. Yoksa bu, gerçekleşmiş olabilecek milyonlarca zaman çizgisinden sadece biri miydi?

Dizi, Alan ve Nadia’nın zaman çizelgelerinin geçmesiyle devam ederse ve yeniden bir araya gelirlerse hikayenin nereye gidebileceğini görmek zor. Bunun nedeni, her iki karakterin de kapsamlı bir karakter gelişimi deneyimlemesine izin verilmiş olmasıdır, bu nedenle gerilemeleri kötü bir seçim gibi görünmektedir.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like