Yayın devi Netlix’te yayınlanan bir Amerikan animasyon sitcom dizisi olan Disenchantment’ın 10 bölümden oluşacak olan 4. Sezonu yolda. Peki Netflix’teki Disenchantment 4. Sezonu ne zaman yayınlanacak ve içeriği nasıl olacak? Gelin birlikte öğrenelim.

Netflix için özel olarak üretilen Matt Groening serisi, ilk olarak 2018’in ortasında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri neredeyse her yıl yeni sezonları yayınlandı.

Dizi özellikle çok yavaş başladı fakat yavaş yavaş yükselmeye başladı. Özellikle yayınlanan 3. sezonundaki bölümleri çok eğlenceli ve komik. Dizinin görselleri de oldukça etkileyici. Fakat şunu söyleyebiliriz ki Disenchantment’in Futurama veya The Simpsons gibi zirvelere henüz ulaşmadı.

Öyleyse şimdi de dizinin 4. sezonuna geçelim. Netflix’in şimdiye kadar dizilerin yeni sezonlarını çıkarmasının pek mümkün olmadığını düşünüyorsanız, haklısınız. Bunun nedeni ise şimdiye kadar sadece az sayıda dizinin bu ayrıcalığına sahip olması. Ancak, Disenchantment’ın yeni sezonunun çıkması oldukça muhtemel.

4. sezonun Netflix’e ne zaman geleceğinden bahsedersek, 2021’de bunun gerçek pek olası görünmüyor. Bunun yerine, 2022 yılı içerisinde en erken Ocak 2022’de yayınlanması mümkün görünüyor. Fakat bekleme süresi 3. sezon kadar uzunsa, Nisan veya Mayıs 2022’ye kadar yeni sezon gelmeyebilir.

Peki Disenchantment’ın 4. sezonundan neleri bekliyoruz? Öncelikle birazdan okuyacağınız cümlelerde Disenchantment’ın 3. sezonu hakkında spoiler bulunacağının uyarısını yapalım.  4. sezonla ilgili bazı spekülasyonlar üretmeden önce son bölümü özetleyelim.

Zøg, 3. sezonun onuncu bölümünde kral olmaya uygun görülmüyor ve bu, tacın şu anda Kraliçe olarak taçlandırılan Bean’e yöneldiği anlamına geliyor. Barış kısa sürer, ancak green smoke duman kaleye çarptığında ve Big Jo ve Porky’nin Bean ve çeteye karşı geçmiş davranışlarından dolayı özür dilemek için geri döndüğünü görür. Big Jo güvensizlikten dolayı hapsedilir, ancak Odval ile gizlice çalıştığı ortaya çıkar.

Üstelik Dreamland’a giden bir canavar garnizonu, Elfo’nun bir ordu toplamak zorunda kalmasına neden olur. Fakat sonunda fedakarlık yapar ve yakalanır. Bean ve Mom, Bean’in Alva’ya benzeyen (ancak Şeytan olduğuna inanılan) biriyle evlendirilmeye çalıştırıldığı cehenneme gitmeye hazırlanırlar.

Bu arada, Disenchantment’a ilgi duyuyorsanız “Untold Tales” çizgi romanını okuyabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like