Zihninizi genişletmek, içinizdeki ve çevrenizdeki evren hakkında daha fazla şey öğrenmek ve bu hayatın deneyimlenebileceği birçok yolu keşfetmek konularına ilgiliyseniz, o zaman sizin için hazırladığımız Netflix’teki en iyi film ve belgeselleri listesindeki yapımları kesinlikle izlemelisiniz!

Sizi düşündüren, maneviyatınızı ve bilincinizi genişletmeye yardımcı olan filmleri izlemek, ufkunuzu genişletmenin, bakış açınızı değiştirmenin ve manevi doğanızın gelişmesine izin vermenin harika bir yoludur. O zaman hadi gelin listeyi beraber inceleyelim.

 

Sır

Sır’dan (The Secret) bahsetmeden Netflix’te izlenebilecek spiritüel dizi ve filmlerden konuşmak olmazdı. Aynı adlı kitabın bir film uyarlaması olan bu film, Çekim Yasası’nda yazar ve yapımcı Rhonda Byrne liderliğindeki tezahürün nasıl işlediğini açıklamak için bir dizi uzmanı bir araya getiriyor.

Belgeselin odak noktası, evrenle yarı yolda buluşmaktan ziyade, arkanıza yaslanıp olayların sihirli bir şekilde ortaya çıkmasını beklemek iken, çoğu zaman kurban suçlama olarak görülebilir. Ancak, çekim yasasının temel anlayışını kavramanız için bu belgeseli izlemenizi öneririz.

 

The Goop Lab with Gwyneth Paltrow

Bilgilendirici ve TV’de nadiren görülen konulara değinen ve aslında Paltrow’un gerçekten sevilen bir yanını gösteren 6 bölümlük bu belgeseli izlemelisiniz.

Bölümler, soğuk su terapisi, psychedelic psikoterapiyi kolaylaştırmak için sihirli mantar alma, psikedelik maddeler ve enerji şifasının gücü gibi konulara odaklanıyor.

 

Brene Brown: Cesaret Çağrısı

Kendini geliştirme dünyasında, Brene Brown tam anlamıyla bir simgedir.

Brown, toplum kıtlık, korku ve belirsizlikle tanımlanırken, yaşamdaki konfor alanından çıkmak için gerçekte ne yapılması gerektiğinden bahsediyor. Cesareti konfor alanına tercih etmenin ortaya çıkardığı bedelleri ise mizahla anlatıyor.

 

 Headspace: Meditasyon Rehberi

İster meditasyon yolculuğunuza başlamak istiyor olun, ister meditasyonun altında yatan bilim hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyin, Headspace ile işbirliği içinde olan bu Netflix belgesi tam da sizin için.

Animasyonlu olan bu 8 bölümlük dizi, nasıl başlayacağınızdan daha sakin, daha net bir zihne, hayata sevmeye, öfkeyle nasıl başa çıkabileceğiniz ve sınırsız potansiyelinize nasıl ulaşabileceğinize kadar her şeyi kapsıyor.

Her bölüm yaklaşık 20 dakika uzunluğundadır.

 

Ölümden Sonra Yaşam Var Mı?

Bu listede Ölümden Sonra Yaşam Var Mı?’yı eklemesek olmazdı.

Ölüme yakın deneyimler, ölümden gelen işaretler ve medyumluk gibi konuları kapsayan bu belgeselde, en akıllara durgunluk veren bölüm Reenkarnasyon adlı altıncı bölüm olabilir.

İnanılmaz bulgularla başka bir hayat yaşadığını iddia eden çocuklarla röportajların yer aldığı bu belgesel, gerçekten izlerken anlamakta zorlandığınız belgesellerden biri olacak.

 

Tony Robbins: Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim

Yazar, koç ve motivasyon konuşmacısı Tony Robbins, kişisel gelişim dünyasında oldukça önemli bir figürdür.

Netflix belgeseli Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim, insanların katılmak için binlerce para ödediği Robbins’in bir haftalık seminerlerinden birine göz atıyor.

Belgesel, genellikle alışılmışın dışında koçluk yöntemlerinin yanı sıra 12 saatlik (bazen daha uzun) günlerle, bu büyük etkinlik sırasında, katılımcıları her zaman tetikte tutmak için odayı sürekli soğuk bir durumda tutmak ve ateşte yürümek gibi perde arkasında neler olduğunu tam olarak vurgulamaktadır.

 

Sır: Hayal Etmekten Korkma

Netflix’te izlenecek spiritüel yapımlar listesinde elbette ki The Secret’ın yaratıcılarından bir uzun metrajlı film olan “Hayal Etmekten Korkma” yer alıyor.

Başrollerini Katie Holmes ve Josh Lucas’ın üstlendiği film, dul bir kadının kendisine çekim yasasını ve düşüncelerinin geleceğini nasıl değiştirebileceğini öğretmeye çalışan bir profesörle nasıl tanıştığını anlatıyor.

 

Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel

Belgesel, Joshua Fields Millburn ve Ryan Nicodemus’u (Minimalistler olarak da biliniyorlar) takip ediyor ve insanın mutluluk arayışı için maddi şeyler satın alma ihtiyacına ışık tutuyor.

Minimalizm, Amerikan idealini reddeden ve daha azın daha çok olduğu kavramının etrafında bir hayat yaratan insanların hayatlarına göz atıyor.

Bir cevap yazın
You May Also Like