in

Netflix Türkiye Top 10 Listesinin Yeni Yıldızı: Inventing Anna

Netflix’in yeni dizilerinden Inventing Anna, kısa bir süre içerisinde Aşk Taktikleri’nin ardından Türkiye’de en popüler 10 yapım arasında ikinci sırada yerini aldı. Dokuz bölümlük mini dizi olarak yayınlanan Inventing Anna’nın fragmanı, dizi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için oldukça merak uyandırıcı olmasıyla öne çıkıyor.

 

Kim bu Anna?

“Adı Anna Delvey ya da Anna Sorokin, kimse bilmiyor. Ya zengin bir Alman varisi ya da beş parasız.”

Fragmanda duyduğumuz ilk cümle, diziyi tamamen özetlemeye yetecek nitelikte. Inventing Anna, New York Magazine‘de yayınlanan “How Anna Delvey Tricked New York’s Party People” makalesinden uyarlanıyor. Dizi, kendini kanıtlamaya oldukça kararlı gazeteci Vivian Kent’i merkezine alıyor. Kent, dolandırıcı olarak gözüne kestirdiği Instagram fenomeni Anna Delvey’in peşine düşüyor. Ancak hesaba katmadığı bir şey var. Bu yolda ortaya çıkarması gereken çok şeyi olan Vivian, kendini farkında olmadan Delvey ile bir “love & hate” ilişkisi içinde bulacaktır. Bu ilişki onu yapması gerekenden alıkoyarken, aynı zamanda beklemediği sürprizlere yol açacaktır.

Dizinin başrol ikilisi ise dudak uçuklatacak cinsten! Inventing Anna, başrolünde Ozark ile iki kez Emmy kazanan Julia Garner’ı ekranlarımıza getiriyor. Garner’a eşlik edecek isim ise, Veep dizisiyle altı kez Emmy’e aday gösterilen Anna Chlumsky. Evet yanlış duymadınız, tam olarak altı kez.

Dizide ayrıca Arian MoayedAlexis FloydKatie Lowes, Jeff PerryAnna Deavere ve Smith Anders gibi isimleri de izleme fırsatı yakalayacağız. Dizinin yaratıcısı Shonda Rhimes’i, Grey’s Anatomy, How the Get Away with Murder ve geçtiğimiz yıl izleyiciler tarafından oldukça beğenilen Bridgerton gibi dizilerle de oldukça yakından tanıyoruz.

Written by Arda Ilgaz

22 yaşında, izmirli. bilkent üniversitesi'nde okuyor. trendlere, sinemaya ve spora tutkulu bir mühendis. paul thomas anderson hayranı. dijital platformlar için heyecanlı ama sinema salonlarının önemini kaybetmesinden korkuyor.

Bir cevap yazın

Netflix’in Polonya Orijinali Hold Tight’dan İlk Tanıtım

Amazon Prime Video’da İzleyebileceğiniz En İyi Orijinal Film ve Diziler