Birçok başarılı yapımı bünyesinde barındıran Netflix, bu başarılı yapımların arasına Türk yapımlarını da ekliyor. Komedi, aksiyon, aşk ve daha birçok kategorideki birbirinden güzel vakit geçirme aracı olan Netflix’teki Türk filmleri için listemize göz atabilirsiniz.

15. Organize İşler: Sazan Sarmalı (IMDb: 6,1/10)

Dolandırıcılık işinde uzmanlaşan Asım Noyan, bin bir türlü oyunla insanları kandırarak kazanç elde etmektedir. Oldukça profesyonel çalışan Asım Noyan’ın yakalanma korkusu hiç yoktur ancak sazan sarmalı olarak adlandırdıkları bir dolandırıcılık işi ile işler sarpa sarar.

Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Okan Çabalar, Güven Kıraç gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Yılmaz Erdoğan oturuyor.

14. Arif v 216 (IMDb: 7,6/10)

Robot olan 216, uzayda tanıştığı arkadaşı Arif’in yanına, dünyaya gelir ve insan olmak istediğini söyler. Arif ve 216 geçmişe yolculuk yapar ve 216 orada kör bir kadına aşık olur ve onunla aşk yaşayıp insanlık duygularını hissetmek ister. Robot olduğu insanlar tarafından fark edilen 216, iş adamı tarafından kaçırılır ve kopyalanmak istenir. Tüm bunlar geleceği değiştirecektir. Arif ise bunları düzeltmek için elinden geleni yapacaktır.

Cem Yılmaz, Ozan Güven, Özkan Uğur, Özge Özberk, Seda Bakan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü oturuyor.

13. Deliler Fatih’in Fermanı (IMDb: 5,8/10)

Osmanlı’ya ait bir elçi, Romen Prensi tarafından öldürülmüştür ve seçkin bir grup asker bu haberi aldığında elçinin ölümünün intikamını her ne olursa olsun almakla görevlendirilirler.
Cem Uçan, Erkan Petekkaya, Nur Fettahoğlu gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Osman Kaya oturuyor.

12. Aile Arasında (IMDb: 8,0/10)

İşlerinin yolunda gitmemesi nedeniyle karısının ayrılma kararı aldığı, hayatta başına gelebilecek her türlü şeyden korkan Fikret, bir müzikholünde vokalistlik yapan Solmaz ile oldukça garip bir şekilde tanışır. Bir anda Solmaz’ın hayatına dahil olan Fikret, Solmaz’ın kızı Zeynep’in Adanalı ve varlıklı sevgilisiyle evlenmek istemesi üzerine evin babası rolüne bürünmek zorunda kalır. Büyük bir yalan üzerine kurulu olan yeni aile düğüne kadar kimseye bir şey çaktırmamalıdır.

Filmin oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Engin Günaydın, Gülse Birsel, Erdal Özyağcılar gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Ozan Açıktan oturuyor.

11. Dağ 2 (IMDb: 9,2/10)

Konum Kuzey Irak’tır ve bir gazeteci bir terör örgütü tarafından kaçırılmıştır ve öldürülmekle tehdit edilmektedir. Teröristlerin elinden kurtulan iki asker arkadaş, intikam ateşi ile gazeteciyi kurtarmak için Kuzey Irak’a gidecek olan özel time katılmaya karar verirler.

Ozan Ağaç, Bedii Akın, Murat Arkın gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Alper Çağlar oturuyor.

10. Ayla (IMDb: 8,7/10)

Gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanan filmde savaşın ve kaos ortamının ortasında kalmış Koreli yetim bir kız çocuğunun hikayesi anlatılıyor. Koreli yetim kızın yolu Türk bir astsubay ile kesişir ve o günden sonra ikisinin de hayatı boyunca unutamayacakları bir bağ kurulur.

Ali Atay, Altan Erkekli, Çetin Tekindor gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay oturuyor.

9. Delibal (IMDb: 6,9/10)

Bipolar bozukluk hastalığına sahip olan bir mimarlık öğrencisi, üniversitede aynı sınıfta eğitim gördüğü bir kıza aşık olur. Güzel başlayan ilişkileri peri masalı gibi ilerlerken bir anda her şey değişir ve hastalığı bir anda ilişkilerinin önündeki en büyük engel olur.

Başrollerini Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun paylaştığı romantik drama filminin yönetmen koltuğunda Ali Bilgin oturuyor.

8. G.O.R.A (IMDb: 8,0/10)

Arif halı satarak hayatını devam ettiren kurnaz bir adamdır. Bir gün Arif’in dükkanına yabancı müşteriler gelir ancak bu müşteriler uzaylıdır ve Arif’i kaçırırlar. Arif başka bir gezegene götürülür. Arif, gezegenden kaçmak için elinden geleni yapmaya çalışacaktır.

Cem Yılmaz, Rasim Öztekin, Özkan Uğur, Idil Firat gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak oturuyor.

7. Issız Adam (IMDb: 6,8/10)

Birine bağlanma konusunda sıkıntılar yaşayan ünlü bir şef, bir gün bir kadına aşık olur. Kadına aşık olmasına rağmen bağlanmakla ilgili yaşadığı sorunlar ilişkiyi çıkmaza sokacak şeyler yaşamalarına neden olur. Şefin sürekli olarak aşık olduğu kadını aldatması ve gece hayatına olan düşkünlüğü bu sorunlardandır.

Cemal Hünal, Melis Birkan, Yildiz Kültür gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Çağan Irmak oturuyor.

6.  Pek Yakında (IMDb: 7,6/10)

Karısı ile arasında bir türlü sorunları halledemeyen korsan DVD satıcısı, karısının boşanma isteği ile karşılaşınca oldukça üzülür. Karısını geri kazanabilmenin bir yolu olarak ona özel bir film seti hazırlayan adam, karısına bu yolla gerçekleri ve sevgisini göstermeyi amaçlamaktadır.

Cem Yılmaz, Tülin Özen, Zafer Algöz gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda da Cem Yılmaz oturuyor.

5. Vizontele (IMDb: 8,1/10)

Emin, kasabasının delisi niteliğindeki bir delikanlıdır. Kasaba halkı, Emin’in yardımsever halleriyle onu çok sevmektedir. Televizyon Anadolu’ya henüz yeni yeni yayılmaya başlamıştır ve kasaba halkı da televizyon karşısında büyük merak duymaktadır. Mekanik işlerle de uğraşmayı seven Emin, televizyonun nasıl bir buluş olduğunu da merak etmektedir.

Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Cem Yılmaz, Tarık Akan ve Erdal Tosun gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Yılmaz Erdoğan oturuyor.

4. İstanbul Kırmızısı (IMDb: 5,5/10)

Bir gurbetçi yazarlık ve editörlük yaparak hayatını devam ettirmektedir. Gurbetçi, İstanbul’a geri döndüğünde yönetmen arkadaşlarından birinin ortadan kaybolması ile kendini karmaşık ilişkilerin tam ortasında bulacak ve bu düğümün içinden çıkmaya çalışacaktır.

Halit Ergenç, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Tuba Büyüküstün gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ferzan Özpetek oturuyor.

3. Unutursam Fısılda (IMDb: 7,5/10)

70’lere damgasını vuran Ayperi, küçük bir kasabada doğup büyümüş asi bir kızdır. Okulda tanıştığı bir erkek onun hayatının gidişatını tamamıyla değiştirir ve Ayperi onunla birlikte müzik yapmak uğruna ailesini ve doğup büyüdüğü yeri arkasında bırakarak şöhret basamaklarını bir bir çıkmaya başlar. Ancak Ayperi zamanla şöhretin getirdiği büyük acı ile de tanışacaktır.

Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Kerem Bürsin’in başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Çağan Irmak oturuyor.

2. Ailecek Şaşkınız (IMDb: 6,5/10)

Hayatta pek başarılı olamayan bir adam babasının parası sayesinde hayatını devam ettirmektedir. Babasının şirketinde çalışan genç adam, bir gün bir hırsızlık mağduru olur. Hırsızlık olaylarını araştırmak için gelen polis o kadar güzeldir ki kendini ona kaptırır ve serüvenler başlar.

Ahmet Kural, Murat Cemcir, Saadet Aksoy gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir oturuyor.

1. Yol Arkadaşım (IMDb: 6,1/10)

Tam da Kurban Bayramı öncesinde işinden kovulan bir ilaç mümessili bir de buna ek olarak daha gergin bir olaya katılmak zorundadır. Kız arkadaşının ailesi ile ilk defa görüşecek olan genç adam, bu amaçla Ayvalık’a doğru yol alacaktır. Genç adama bu yolda ‘yol arkadaşı’ eşlik edecek ve olayları daha da zorlaştıracaktır.

Oguzhan Koç, İbrahim Büyükak, Emre Kinay gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Bedran Güzel oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like