in

Netflix “The Irregulars” Dizisini İptal Etti

The Irregulars, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler almasına ve Nielsen listesinin zirvesine çıkmasına rağmen Netflix’te ikinci sezon için geri dönmeyecek.

Gizem ve suç dram dizisi “The Irregularsın Netflix’te iptal edildiği doğrulandı. Haber, dizinin 26 Mart’ta ilk sezonunu yayınlamasından bir ay sonra geldi. Dizi, genel olarak yazarın ünlü Sherlock Holmes öykülerinden üçünde yer alan Sir Arthur Conan Doyle’un Baker Street Irregulars’a dayanıyor.

Viktorya dönemi Londra’sında geçen dizi, uğursuz Doktor Watson ve onun gizemli iş ortağı Sherlock Holmes için suçları çözmek üzere manipüle edilen sorunlu sokak gençlerini konu alıyor. Suçlar doğaüstü bir boyut kazandıkça ve karanlık bir güç ortaya çıktıkça, sadece Londra’yı değil tüm dünyayı kurtarmak için bir araya gelmek amatör dedektiflere kalacaktır.

Thaddea Graham, McKell David, Harrison Osterfield, Jojo Macari ve Darci Shaw dizinin başrollerinde yer aldı. Bunun yanı sıra Royce Pierreson, Watson karakterine ve Henry Lloyd-Hughes ise Sherlock Holmes karakterine hayat vererek başrolde oynadı.

Tom Bidwell, dizinin senaryosunu yazdı ve yapımcılığını üstlendi. Drama Republic’ten Jude Liknaitzky ve Greg Brenman da yönetici yapımcı olarak yer aldı. Dizinin yapımcılığını Rebecca Hodgson üstlendi. Baş yönetmen Johnny Allan, Joss Agnew ve Weronika Tofilska da dizinin yönetmen koltuğunda yer aldı.

Şu anda, haber açıklanırken herhangi bir neden belirtilmediğinden The Irregulars’ın  neden iptal edildiği henüz bilinmiyor. İptalin haberi, Nielsen tarafından geçen hafta yayınlanan veri akışı verilerinde “The Irregulars”ın çıkış yaptığı hafta bir numaralı dizi olduğunu göstermesine ve sekiz bölümün tamamının yaklaşık 643 milyon dakika akış gerçekleştirmesine rağmen geldi. Dizi yayınlanmaya başladığı dönemde, Disney Plus’taki “The Falcon and The Winter Soldier” ile ciddi bir rekabeti geride bıraktı ve tahminen 628 milyon dakika akışla ikinci oldu. Ayrıca ek sezonları desteklemek için fazlasıyla yeterli kaynak materyal vardı, bu da Netflix’in kararını oldukça kafa karıştırıcı hale getiriyor.

The Irregulars ayrıca eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı ve Rotten Tomatoes’da %78 derecesine sahipti. Fakat Netflix kararını değiştirmediği sürece doğaüstü suç draması The Irregulars dizisinin  2. sezonunun gerçekleşmesi pek olası görünmüyor.

 

 

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Genç-Yetişkin Dizisi “Panic” 1. Sezonu Bu Ay Amazon Prime Video Türkiye’de Yayınlanacak

‘Emily in Paris’ Yaratıcısı, Emily’nin 2. Sezonda Fransız Kültürünü Daha Çok Benimseyeceğini Söyledi