Netflix, kendi platformundaki en popüler Meksika dizilerinden biri olan Manolo Caro’nun kült dizisi “The House of Flowers”ın ​​(La Casa de las Flores) bir spin-off filmini yapıyor.

Haber, yayıncının çok bölgeli bir Netflix Roadshow’un Meksika ayağını oluşturan 2021 Meksika prodüksiyon dağıtım listesindeki zirvenin bir parçası olarak duyuruldu.

Ayrıca Netflix’in yatırımcılara gönderdiği bir mektupta Meksikalı gizem gerilim filmi “Sara’yı Kim Öldürdü?” ilk 28 gününde Amerikan yayın devinin ABD’de İngilizce olmayan en popüler filmi haline geldi ve tahmini 55 milyon izleyici görüntülemesine ulaştı.

The House of Flowers, Manolo Caro tarafından Netflix için yaratılan bir Meksika kara komedi-drama televizyon dizisidir. Dizi, her ikisi de ‘Çiçek Evi’ olarak adlandırılan prestijli bir çiçekçi dükkanına ve zorlu bir kabare sahibi olan, üst sınıf bir Meksikalı aileyi tasvir ediyor.

Spin-off filmin yönetmen koltuğunda da Caro oturuyor. Cecilia Suárez, konuşma kalıpları Meksika’da ün kazanan, heceleri birbirinden ayıran Paulina olarak geri dönüyor. Dizinin ana oyuncu kadrosunda Dario Yazbek, Aislinn Derbez, Juan Pablo Medina, Paco León ve Luis de la Rosa eşlik ediyor.

Netflix’e göre film 2021’in sonlarına doğru gösterime girecek. “The House of Flowers” ​​yan ürünü, Netflix’in Şubat 2020’de dizinin üçüncü sezonunun da son sezonunun olacağını duyurmasıyla üzülen dizinin hayran kitlesine biraz rahatlık getirecek.

Bu hafta açıklanan diğer yeni Meksika Netflix orijinalleri arasında Netflix-Fremantle orijinali “Too Hot to Hand” in İspanyolca diline çevirilmiş versiyonu olan “Playing with Fire Latin America” ​​ve “La Divina Gula” adlı belgesel dizisi yer alıyor. Dizi, Meksika’nın 2020 uluslararası uzun metrajlı filmi Oscar sunumu “The Chambermaid”in ortak yazarı Juan Marquez tarafından yönetildi.

Netflix ayrıca, yapımcılığını Lemon Films’in yaptığı lise gizem dizisi “Control Z”nin ikinci sezonunun yayınlanacağını açıkladı.

Netflix Latin Amerika içerik başkan yardımcısı Francisco Ramos, Netflix’in tümü Meksika’da çekilen ve şimdi 2021 sürümü için planlanan 50 orijinal yapım için toplam 300 milyon dolarlık yatırım yaptığını doğruladı.

Bir yanıt yazın
You May Also Like