En iyi animasyon türündeki filmler, geleneksel canlı aksiyon animasyonlarını kullanarak anlatamayacağınız hikayeleri anlatabilir. Belki dünyanız gerçek dünyada imkansız olan veya milyonlarca doları milyonlarca dolar kullanmadan yaratma yeteneğine sahip yaratıklarla dolu. Animasyon temelli filmler, fantastik dünyaları, bilim kurgu savaşlarını ve çoğu zaman imkansız olayları deneyimlemenin mükemmel yollarıdır. Konuşan hayvanları, dans eden çaydanlıkları ve gökyüzünden düşen meyveleri animasyon filmlerinde bulabilirsimiz. Pek çok animasyon mizah üzerine kuruludur ve ağlayana kadar sizi güldürmek için tasarlanır. Siz de eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız, kesinlikle aşağıda paylaştığımız ve Netflix’te yer alan bu animasyon filmlerine göz atmalısınız. Şimdiden iyi seyirler dileriz!

Rango

Gore Verbinski, en iyi Karayip Korsanları  serisindeki çalışmalarla bilinmesine rağmen aslında çıkarıldığı yıl Oscar töreninde En İyi Animasyon ödülünü kazanan ve kariyerini en iyi temsil eden film Rango’dur. Film, Verbinski’yi Johnny Depp ile yeniden bir araya getiriyor ve asıl adı bilinmeyen karakteri canlandırıyor. Rango, Mojave çölünde mahsur kalan ve kendisini antropomorfik hayvanların yaşadığı eski bir batı kasabası olan Dirt’te bulan evcil bir bukalemundur. Rango, doğası gereği kasabanın yeni şerifi olur ve kasabayı korkunç bir tehditten kurtarmak istiyorsa, çabuk öğrenmesi gerekecektir.

 

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2

İlk filmde büyük kapsamlı olmasa da, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2, ilk filmi seven herkes için harika bir öneri olabilir. Devam filmi, ilk filmdeki olaylardan sonra, hayvanların evde normal yaşamlarına yeniden uyum sağlamasıyla devam ediyor. Max ve Duke’un sahibi Katie’nin artık bir kocası ve oğlu vardır ve iki köpek, evde kendileri olmayan yeni bir ilgi odağı bulmaya alışmaya çalışır. Bu arada, Snowball bir süper kahraman olma hayalleri kurar ve Snowball’un hayallerine ulaşmasına yardım eden shih tzu yavrusu Daisy’yi işe alır. Film sevimli karakterlerle geçirilecek 90 dakika için gayet eğlenceli.

 

Madagascar 2: Afrika’dan Kaçış

2005’in popüler animasyon filmi Madagaskar’ın devam filmi, son filmin kaldığı yerden devam ediyor. Aslan Alex (Ben Stiller), su aygırı Gloria (Jada Pinkett Smith), zebra Marty (Chris Rock) ve zürafa Melman (David Schwimmer) New York’a dönmek için Madagaskar’dan ayrılmaya hazırlanırken penguenler eve dönmek için bir uçak hazırlarlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, uçağın yakıtı yolculuğun başlarında biter ve Afrika’da bir doğa koruma alanının yakınında kaza yapar. Alex, çocukken kendisinden alındığı (filmin başlangıcında görüldüğü gibi) ebeveynleriyle tanışır ve onları “New York kralı” olma hikayeleriyle etkiler. Bu arada, diğer üç hayvan da kendi türleriyle tanışmaktan heyecan duyar. Afrika yaşamak için heyecan verici bir yer olduğunu kanıtlarken, Alex gerçekten evine dönmesi gerekip gerekmediğini merak etmeye başlar.

 

Canavar Ev

The Polar Express ve Beowulf gibi animasyon filmlerinin arkasındaki şirket olan ImageMovers tarafından 2006 yılında yapılan Canavar Ev, yönetmen Gil Kenan tarafından hayata geçirilen ve özellikle yazarlığı Dan Harmon (CommunityRick and Morty) tarafından yapılan bir animasyon filmidir. Film, komşularının evinin çocukları canlı canlı yemeye çalışan canlı bir yaratık olduğuna inanan üç çocuğu konu alıyor. DJ Walters’ın ailesi hafta sonu için evde olmadığında, komşusunu kalp krizi geçirdikten sonra yanlışlıkla hastaneye gönderir. Evi, eve yaklaşan insanları yemeye devam ettiğinde DJ, Chowder ve Jenny Bennett, Cadılar Bayramı’nda şeker mi şaka mı yapanları kurtarmak için evi yıkmaya çalışır.

 

Köfte Yağmuru

Aynı adlı çocuk kitabından yararlanılarak yapılan Köfte Yağmuru, kasabadaki krizin cevabını kendisinin bulduğunu düşünen başarısız bir mucit olan Flint Lockwood’u (Bill Hader) takip ediyor. Lockwood, suyu yemeğe dönüştüren bir makine yapar ve gökten yağmur gibi lezzetli yiyecekler düştüğünde yerel bir kahraman olur. Ancak makine kontrolden çıktığında ve tüm dünyayı devasa yiyecek yığınlarının altına gömmekle tehdit ettiğinde, Flint çiğneyebileceğinden fazlasını ısırmış olabileceğini fark eder. Film, kült hitinin yaratıcıları Phil Lord ve Christopher Miller tarafından yönetildi.

 

Puss in Boots

Shrek serisinin 2010’da Shrek Forever After’ın  gelişiyle  tükenmesine rağmen,  sadece bir buçuk yıl sonra yayınlanan bir spin-off, serinin önceki anlarının büyüsünün bir kısmını yeniden yakalamayı başardı. Bu prequel, Antonio Banderas’ın bir banka soymakla suçlandıktan sonra kasabadan kaçan ve aslında Puss’un arkadaşı Humpty Dumpty’nin (Zach Galigianakis) işlediği itibarlı kediyi takip ediyor. Dumpty’nin eylemlerinden sorumlu tutulmasına rağmen, ikili altın yumurtlayan bir kaz çalmak için yeniden bir araya gelir. Filmde ayrıca kötü şöhretli kedi hırsızı Kitty Softpaws olarak Salma Hayek ve Jack ve Jill rollerinde Billy Bob Thorton ve Amy Sedaris yer alıyor. Filmin planlanan devamı 2015’te iptal edilmiş olsa da Dreamworks Animation, filme 2019’da bir yeşil ışık daha yaktı.

 

Dr. Seuss Loraks

Illumination Entertainment,The Grinch’i yapmadan yıllar önce, klasik çocuk çevre hikayesi Dr. Seuss Loraks’ı büyük ekrana getirerek yeni bir çerçeveleme cihazı ve yepyeni karakterlerle tamamlandı. Film, Thneedville’in yapay dünyasında yaşayan Ted (Zac Efron tarafından seslendirildi) adlı on iki yaşındaki bir çocuğu konu alıyor. Audrey’nin (Taylor Swift) kalbini kazanmak isteyen Ted, bir Truffula ağacını avlamaya çalışır. Bunu yaparken, Truffula ağaçlarına ne olduğunu ve ağaçların koruyucusu Lorax’ın onları nasıl durdurmakta başarısız olduğunu açıklamak için arka planının derinliklerine inen Once-ler (Ed Helms) ile tanışır.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like
Read More

2022’nin Netflix Filmleri

Yıldan yıla artan orijinal yapımlarıyla hem kullanıcı sayısını arttıran hem de ödül törenlerinde dikkatleri üzerine çeken Netflix, âdeta…