Benim gibi, Netflix’in 2019’da önümüze çıkardığı her gerçek suç belgesel dizisini tükettiyseniz ve 2020 için neler sakladıklarını görmek istiyorsanız; işte şu anda Netflix’te bulunan 10 gerçek suç belgeseli.

Abducted in Plain Sight (2017)

Bu belgesel, 1970’lerde iki kez kaçırılan Jan Broberg’in hikayesini anlatıyor. Ama kaçırılmasında göründüğünden daha fazlası vardı. İlk seferinde 12 yaşındaydı ve komşusu tarafından alındı ​​ve beyni yıkandı. Jan kendisi belgeselde rol aldı ve hikayesini kendi bakış açısından paylaştı.

Amanda Knox (2016)

Amanda Knox’un hikayesi, günümüzde en çok konuşulan suçlardan biridir. 2007’de İtalya’da Meredith Kercher cinayetinden iki kez mahkum edildi ve beraat etti. Bu film, suçun hikayesini ve ayrıca Knox’un yıllarca parmaklıklar ardında görev yaptığını gören adalet suçunu ve yanlış anlaşılmayı anlatıyor.

Audrie & Daisy (2016)

Belgesel, mağdurun utandırılması, yetkililer arasında güvensizlik ve bazı durumlarda intiharın eşlik ettiği üç lise tecavüz vakasını araştırıyor. Belgesel sadece suçun ayrıntılarını ortaya koymakla kalmıyor, aynı zamanda küçük kasabalardaki ailelerin, “çocuklarının” bu suçları işleyebileceklerine inanmak istemedikleri için, sonrasında neler yaşadıklarına odaklanıyor.

Casting JonBenet (2017)

Bu suçun hikayesi, olaylarla ilgili bir filmde yerel yeteneklerin rol almasıyla anlatılıyor. Film boyunca olay hakkında bilgi sahibi olanlar seçmelerle yüzeye çıkardığı anılarını ve duygularını ortaya çıkarıyor. JonBenet, henüz altı yaşındayken ailesinin evinde öldürülen bir çocuk güzellik kraliçesiydi.

The Confession Killer (2019)

Bu belgesel dizisi, yüzlerce cinayeti itiraf ettikten sonra Amerika’nın en üretken seri katillerinden biri olarak tanınan Henry Lee Lucas’ın hayatı ve olası suçlarına odaklanıyor. Ama söylediklerinin ne kadarı gerçek ve ne kadarı kurgu? DAN kanıtı, itiraflarından bazılarını şüpheye düşürdü ve şimdi soru şu: Bu adamın sözü sayesinde kaç katil adaletten kaçtı?

The Devil Next Door (2019)

Yan komşunuz bir savaş suçlusu olabilir mi? John Demjanjuk, Nazi olduğu için tutuklanıp yargılanmak üzere İsrail’e götürüldüğünde Cleveland sakinlerinin kendilerine sorduğu soru buydu. Dizi, kurbanların ateşli yalvarışlarının adaletin düşürülmesi olduğunu gösterdi, ancak bu Demjanjuk’un masum olduğu anlamına gelmiyor.

The Keepers (2017)

Bu dizi, eski bir rahibe olan Rahibe Cathy Cesnik’in cinayetini araştıran bir grup eski öğrenciyle başlıyor. Ancak, Baltimore’un prestijli Başpiskopos Keough Lisesi’ndeki yalanlar ve taciz hakkında çok daha şanssız bir hikaye olduğu ortaya çıkıyor. Dizi, tacizleri için adalet arayan kadınları takip ediyor ve Rahibe Cathy’nin katilini aramaya devam ediyor.

Out of Thin Air (2017)

Bu dizi, 1974’te İzlanda’da Gudmundur Einarsson ve Geirfinnur Einarsson’un ortadan kaybolmalarıyla ilgili Reykjavik İtirafları olarak da bilinen suçları ele alıyor. Müfettişler, davaya yeni gözlerle dönüyor ve grubun suçluluk olasılığı şüpheye düşüyor.

Shadow of Truth (2016)

Bu dizi, 13 yaşındaki İsrailli bir kız olan Tair Rada’nın öldürülmesini ve daha sonra bulunduğu okulda çalışan Ukraynalı bir göçmen olan Roman Zadorov’un duruşmasını inceliyor. Dava için birçok farklı çözüm önerildi ve seri, daha önce kanıt sunmamış bir tanığın yeni kanıtları da dahil olmak üzere her birini araştırıyor.

Strong Island (2017)

Adaletin düşmesiyle ilgili bir film olan film yapımcısı Yance Ford, 1992’de 24 yaşındaki Afro-Amerikan okul öğretmeni kardeşinin hikayesini anlatıyor. Tamamen beyaz bir jüri tarafından beraat ettirilen 19 yaşındaki bir tamirci tarafından öldürüldü. Ford, kardeşinin katilinin özgürce yürümesine izin veren adalet sistemiyle ilgili sorunlara bakıyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like