Ünlü Game of Thrones ikilisi David Benioff ve DB Weiss, büyük bütçeli bilim kurgu dizisi Three-Body Problem, dram dizisi The Chair ve daha pek çok projenin ardından şimdi de yeni bir projeyle Netflix’e geliyor. Benioff ve Weiss, Pulitzer ödüllü aynı adlı romanın uyarlaması olan The Overstory’yi resmen hayata geçiriyorlar. İşte The Overstory hakkında tüm bilinenler.

 İkili genellikle senaryo yazıyordu fakat The Overstory için bu kez senaryo Akademi Ödülü adayı Richard Robbins (12 Monkeys, Good Girls Revolt) tarafından kaleme alındı. Dizinin yapımcılığını Benioff, Weiss, Bernie Claufield ve yapım şirketleri olan Bighead Littlehead yapacak. The Overstory, ikilinin Netflix ile yaptığı 250 milyon dolarlık genel anlaşmanın bir parçası olan başka bir proje olarak yer alıyor.

Proje hakkında daha fazla ayrıntıya girmeden önce, Netflix’in CEO’su Reed Hastings’in kaynak materyalin büyük bir hayranı olduğunu belirtmek gerekiyor. Eylül 2020’de NYTimes’taki bir profilde Hastings, okuduğu son harika kitap olarak The Overstory’den bahsetti. Kitap hakkında şunları söyledi:

“Bu kitap, harika hikaye anlatımının anlayış ve empati kurmaya ne kadar yardımcı olabileceğinin harika bir örneği. Özgün ve derin.”

Peki The Overstorynin konusu nedir? Netflix’in The Overstory projesi, yazar Richard Powers’ın 2018’de yayınlanan Pulitzer ödüllü romanına dayanıyor. Roman, ormanların yok edilmesini ele almak için onları bir araya dokuz farklı insanla benzersiz yaşam deneyimi kazanan beş ağaç hakkındadır. The Overstory’deki karakterler, her biri farklı, benzersiz hikayeler ve yaşam yollarına sahip olan Nicholas Hoel, Mimi Ma, Adam Appich, Ray Brinkman, Dorothy Cazaly, Douglas Pavlicek, Neelay Mehta, Patricia Westerford ve Olivia Vandergriff’tir.

Henüz oyuncu kadrosu açıklanmadı, ancak X-Men serisindeki Wolverine rolüyle tanınan Hugh Jackman’ın Richard Powers’ın romanının büyük bir hayranı olduğu ve yapımcılığını yaptığı bildirildi.

The Overstory için kaç sezon planlanıyor? Resmi bir sayı olmasa da, kaynak materyalin sadece bir roman olduğunu biliyoruz. The Overstory’de yalnızca bir, belki iki, hatta üç sezon olabilir, ama muhtemelen bundan daha fazlası olmayacak.

The Overstory’deki üretim durumu nedir? Netflix’in The Overstory projesi şu anda geliştirme aşamasında ve şu anda bilinen bir prodüksiyon tarihi yok. Önümüzdeki aylarda muhtemelen daha fazlasını öğreneceğiz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like