Brian Jacques’ın sevilen “Redwall” kitapları, Netflix ve Penguin Random House Children arasında yapılan bir anlaşma sayesinde uzun metrajlı bir filme ve diziye uyarlanacak. Fantastik romanlar dünya çapında 30 milyon kopya sattı ve kahramanlık, hainlik ve cüretkarlık hikayeleri büyük beğeni topladı. Ayrıca 20’den fazla dile çevrildi.

Netflix, uzun metrajlı filmi yazmak için Cartoon Network’deki “Over the Garden Wall”un yaratıcısı Patrick McHale ile anlaştığını duyurdu. Bu film, Jacques’ın serideki ilk kitabı olan “Redwall”a dayanacak. Netflix, ayrıca Savaşçı Martin karakterine dayanan bir olay dizisi geliştiriyor.

Anlaşma, ilk kez tüm kitap serisinin film haklarının aynı şirkete ait olduğu ve ilk kez Jacques’ın herhangi bir yapıtının bir uzun metrajlı filminin çekileceği anlamına geliyor. Kitapların yazarı olan Jacques 2011’de vefat etmişti.

Penguin Random House Children’s şirketinde Kurgu Yayıncısı olarak yer alan Ben Horslen, “Bu anlaşmayı duyurmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. “Bu uzun yıllardır popüler olan hikayeler milyonlarca okuyucunun kalbine kazındı ve bu sevilen karakterleri dünyanın dört bir yanındaki ailelerin eğlenmesi ve izlemesi için ekrana getirmek ve Netflix ile iş ortaklığı yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Jacques’ın fikri mülkiyetinin sahibi The Redwall Abbey Company’nin temsilcisi Alan Ingram şunları ekledi: “Brian, Redwall hikayelerini daha sık genç kitlelere anlatmak için sık sık dünyayı dolaştı. Brian, Netflix’in hikayelerini yeni bir film, dizi ve potansiyel olarak her yaştan izleyicinin keyif alabileceği çok daha fazlası olarak hayata geçirme arzusunu ve sevincini paylaştığını görmekten çok mutlu olurdu. Netflix ve Penguin Random House UK ile bu yeni girişime başlamaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Netflix, Disney Plus’ın ailelerden oluşan yayın izleyicileri için artan rekabeti nedeniyle animasyon alanına büyük yatırım yapmaya başladı. Şirketin animasyon filmleri arasında Akademi Ödülü adayı “Klaus” ve Glen Keane’nin “Over the Moon” adlı filmi yer alıyor. Yayın platformuna gelecek projeler arasında Richard Linklater’ın “Apollo 10 ½: Bir Uzay Çağı Macerası”, Chris Williams’ın “Deniz Canavarı”, Nora Twomey’nin “Babamın Ejderhası” ve Guillermo del Toro’nun “Pinokyo” eseri gibi başarılı eserler yer alıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like