Netflix, kısa bir süre içinde platformun en çok izlenen filmi haline gelen Red Notice’in hikâyesini devam ettirmek için çalışmalara başladı. Platformun ana planı ise, ilk filmin yıldız üçlüsünü geri getirmek ve Oceans serisini tadında bir seri yaratmak için filmlere yeni karakterler eklemek.

Deadline’ın haberine göre; Ryan Reynolds, Dwayne Johnson ve Gal Gadot devam filmleri için bir araya gelmeye hazır. Henüz resmi açıklama gelmiş olmasa da, arka arkaya çekilmesi planlanan iki filmin prodüksiyonuna 2023 yılında başlanması bekleniyor. İlk filmin hem senaristi hem de yönetmeni olan Rawson Marshall Thurber’ın iki film için de senaryo yazmaya başladığı belirtiliyor.

Beau Flynn, Seven Bucks Productions aracılığıyla Johnson, Hiram Garcia ve Dany Garcia ile birlikte devam filmlerinin yapımcılığını üstlenecek. Scott Sheldon’ın baş yapımcı olarak yer alacağı projenin yapımcıları arasında Thurber de bulunacak.

Aslında sinyalleri çok öncesinde almıştık

Thurber, Kasım ayında devam filmi için akıllardaki soru işaretlerini şöyle gidermişti: “Bir devam filmi senaryosu üzerinde çalışmıyorum ancak kesinlikle sonrası adına neler olabileceğini kafamda tasarlamaya çalışıyorum. Daha önce hiç devam filmi çekmedim. Red Notice için bir tane yapacak olsaydım bu benim ilkim olurdu. Evet, sanırım çıtayı belli bir seviyeye çıkardığınızda bir adım sonrasını denemek içinizden gelecektir.”

Çıtayı hangi seviyeye çıkardığı tartışmaya kapalı bir durum. Zira Red Notice, eleştirmenlerin beğenisini kazanamasa da tüm zamanların en çok izlenen Netflix filmi olmayı başararak dikkatleri üzerine toplamıştı. Bu durum, devam filmleri için ulaşılması zor bir referans olsa da yine de Thurber, elindeki kitleyi ve imkânları doğru kullanırsa başarılı Red Notice serisi ortaya koyabilme potansiyelini taşıyor.

Bir cevap yazın
You May Also Like