Netflix , halihazırda rekor kırma yolculuğunda olan bir başka Oscar adaylığına sahip filmi daha platformuna taşımaya hazırlanıyor. Yayın devi, Travon Free ve Martin Desmond Roe’dan Oscar adayı olan canlı aksiyon kısa filmi “Two Distant Strangers’ın dünya çapında haklarını aldığını duyurdu. “Two Distant Strangers” 9 Nisan’da Netflix’te yayınlanacak.

Free ve Roe yaptığı açıklamada, “Eşzamanlı salgın ve sosyal adalet krizlerinin ortasında bu kısa filmi yaratmaya başladığımızda, ne bekleyeceğimizi bilmiyorduk” dedi. Ama sadece beş gün içinde, bu inanılmaz filmi yapmak için neredeyse imkansız olanı başardık. Ve hepimiz bu kadar çok insanın bu dirençlilik hikayesine yanıt verdiğini gördüğümüz için minnettarlıkla doluyuz. ‘Two Distant Strangers’, herkes için zor bir konuyu ele alıyor. Ve şimdi bu mesajı milyonlara ulaştırmak için Netflix’in katılması inanılmaz bir fırsat. ”

‘Two Distant Strangers’ adlı bu kısa filmi yazan ve salgın sırasında çeken Free, çeşitli diziler için daha önce iki kez Emmy ödülü kazanmıştı. Ödülleri 2015’te “The Daily Show” ve 2017’de “Full Frontal with Samantha Bee” ile kazandı. Roe, olağanüstü serileştirilmiş spor belgeseli “Tom vs. Time” ile 2019’da Sports Emmy kazandı. Bu, ikilinin yönettiği ilk kısa film oldu.

Kısa film, karikatürist Carter James’in hikayesini ve her seferinde tekrar tekrar bir polis memuru (Andrew Howard) ile onu aynı şeyi yeniden yaşamaya zorlayan ve ölümcül bir karşılaşma tarafından her defasında engellenen köpeğinin yanına dönme girişimlerini anlatıyor.

Film, Oscar tarafından “Feeling Through”, “The Letter Room”, “The Present” ve “White Eye” ile birlikte beş canlı aksiyon kısa film adayı arasında gösterildi.

“Two Distant Strangers” filminin yapımcılığını üç kez Oscar adayı olan Lawrence Bender (“Pulp Fiction”, “Good Will Hunting” ve “Inglourious Basterds”), Sean “Diddy” Combs, Chris Uettwiller ve Jesse Williams üstleniyor. Yönetici yapımcılar arasında Michael A. Conley II, Kevin Durant, Tina Exarhos, Samir Hernandez, Terrence Jenkins, Rich Kleiman, Van Lathan, Nicholas Maye, Mickey Meyer, Michael Novogratz, Athan Stephanopoulos, The Pritzker Pucker Family ve Jordan Schultz yer alıyor.

Aşağıda Two Distant Strangers’ın resmi fragmanını izleyebilirsiniz:

 

 

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like