Birçok kaliteli yapıma ev sahipliği yapan Netflix, her geçen gün birbirinden farklı kategorilerde dizi ve filmi bünyesine dahil ediyor. Netflix’in Müzik ve Müzikaller kategorisinde dünyaca ünlü isimlerin turne belgeselleri ve eğlenceli müzikal filmler yer alıyor. Eğer siz de bu kategoriler ile ilgiliyseniz listemize göz atmayı ihmal etmeyin.

15. Beauty and The Beast – Güzel ve Çirkin (IMDb: 7,2/10)


Saatler, şamdanlar ve eşyaların canlı olduğu bu sarayda her şey büyülü… Büyünün ortasında kalan genç bir kadın, saraya mahpus edilmiş durumdadır. Sarayın sahibi olan çirkin fakat iyi kalpli prens ise güzel kadınla çakışsalar da ona karşı derin duygular beslemektedir.

Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Bill Condon oturuyor.

14. La La Land (IMDb: 8,1/10)


Sebastian ve Mia kaybolmuş ve yollarını bulmaya çalışan iki kişidir. Bir gün Los Angeles trafiğinde beklerken Mia ve Sebastian’ın yolu aniden kesişir. Gerçekleştirmek için can attıkları hayalleri olan bu iki insanın en büyük ortak noktası ise sanata olan tutkularıdır.

Başrollerinde Emma Stone ve Ryan Gosling’in olduğu romantik bir müzikal olan filmin yönetmen koltuğunda ise Damien Chazelle oturuyor.

13. Pitch Perfect (IMDb: 7,2/10)


Üniversitede ilk yılı olan Beca Barden, bir gün duşta şarkı söylerken The Bellas adı verilen okulun kızlardan oluşan müzik grubuna katılmak için ikna edilir. Gruptaki diğer kızlarla birlikte okuun erkeklerden oluşan müzik grubuna karşı yarışan Beca, kendini eğlenceli bir rekabetin içinde bulur.

Yönetmenliğini Jason Moore’un yaptığı filmde başrolleri Anna Kendrick, Brittany Snow ve Anna Camp paylaşıyor.

12. Mamma Mia (IMDb: 6,4/10)


Sophie Sheridan, annesi Donna ile birlikte, babasının kim olduğunu bilmeden evlenecek yaşa kadar gelmiş bir genç kızdır. Babasının kim olduğunu öğrenmek isteyen Sophie, düğününe annesi Donna’nın 20 yıl önce Yunan adalarında sevgilisi olmuş olan üç erkeği de çağırır. Donna eski sevgililerini karşında görünce şok olur.

Efsane grup ABBA’nın şarkılarıyla renklendirilmiş filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan ve daha birçok isim yer alırken, yönetmen koltuğunda Phyllida Lloyd oturuyor.

11. Les Miserables – Sefiller (IMDb: 7,6/10)


Hapisten çıkan Jean Valjean, yeni ve temiz bir hayat kurmayı planlamaktadır. Fantine isimli bir sokak kadınının kızı olan Cosette ile ilgilenmeyi kabul eden Valjean, kendi hayatını değiştirirken aynı zamanda Cosette’in de hayatını değiştirecektir.

Tom Hooper’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter ve Amanda Seyfried gibi isimler yer alıyor.

10. Lagaan – Evvel Zaman İçinde Hindistan’da (IMDb: 8,2/10)


Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesini anlatan filmde İngiliz sömürüsü altında Champaner köyünün halkı, ürettiklerinin bir kısmını Lagaan vergisi altında İngilizler’e vermektedir. O yıl kuraklık yaşandığı için de köylü halkı o yılın vergisini veremez duruma gelir. Durumu yetkililere bildirirler ancak yetkililer bu konunun İngilizlerle alakalı olduğunu söylerler. Yüzbaşı Russell köylülere vergi ödememeleri için bir fırsat sunar: kendi ordusundan oluşturduğu takımla köylü halkından oluşan takım kriket maçı yapacaktır. Köyün asi delikanlısı Bhuvan sayesinde kriket hiç bilmeyen köylülerin bir çıkış yolu olacaktır.

Hindistan’ın Oscar adayı 3. filmi olan Lagaan’ın yönetmen koltuğunda Ashutosh Gowariker oturuyor ve oyuncuların arasında Aamir Khan, Rajesh Vivek, Gracy Singh, Amitabh Bachchan gibi isimler yer alıyor.

9. High School Musical 3: Senior Year (IMDb: 4,7/10)


Lise dönemleri her ne kadar unutulmaz denecek kadar güzel geçse artık liseden mezun olma zamanı gelmiştir. Ancak ekibimizin üyelerinin gelecek ile ilgili korku dolu düşünceleri lise mezuniyetlerinde daha da ortaya çıkmıştır. Şimdi yapacakları tek şey, en iyi bildikleri şeyi yaparak, korkularını müzikalle dile getirmektir.

Zac Efron, Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Kenny Ortega oturuyor.

8. Hercules – Herkül (IMDb: 7,3/10)


Tanrısal güçlere sahip bir adam olan Herkül, ölümsüzlüğünün elinden alınması ile fanilerin arasına karışmak zorunda kalmıştır. Ancak Herkül dünyada yalnız değildir. Dünyanın zorlukları yetmezmiş gibi bir de Hades ve onun yanında yer alan kötü canavarlar ile mücadele etmek zorundadır.

Tate Donovan, Susan Egan, James Woods gibi isimlerin seslendirme ekibi kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ron Clements ve John Musker oturuyor.

7. Justin Bieber: Never Say Never – Justin Bieber: Asla Asla Deme (IMDb: 1,6/10)


Piyasaya girdiği günden beri özellikle de genç kızların büyük hayranlık beslediği Justin Bieber, kariyerinin belki de en çok parlayan döneminde çıktığı 2010 konser turnesini ölümsüzleştirmek için hazırlanan konser turnesinin belgeseli ile Bieber’ın yaşadıklarına yakından tanıklık edeceksiniz.

2010 yılında tüm biletlerinin tükendiği konser turnesinde Bieber’ın yanı sıra Ludacris, Usher gibi sanatçılar da yer alıyor.

6. Gaga: Five Foot Two (IMDb: 7,1/10)


Dünya çapında yakaladığı başarıyı kendi doğrularını duyurmak için kullanan başarılı sanatçı Lady Gaga, duygusal açıdan birçok saldırıya maruz kalıyor. Gaga, Joanne albümünü çıkarırken yaşadığı süreci ve Super Bowl devre arası gösterisine hazırlanırken başa çıkması gereken fiziksel ve duygusal zorlukları bu belgesel ile hayranlarıyla paylaşmayı tercih etti.

5. Justin Timberlake + the Tennessee Kids (IMDb: 7,9/10)


Tam bir star olan Justin Timberlake ile dünya turnesinin son konserine katılmaya hazırlanın. Yetenekli müzisyenler, usta dansçılardan görsel şovlar ve yakışıklı starımız Timberlake…

4. How the Beatles Changed the World? – Beatles Dünyayı Nasıl Değiştirdi? (IMDb: 6,8/10)


Müzik tarihinin en başarılı gruplarından biri olan The Beatles hakkında bilmediklerinizi öğrenmeye hazır mısınız? Belgeselde grup hakkında yayınlanmayan birçok röportaj ve az bilinen arşiv kayıtları sayesinde The Beatles’ın müzik ve kültür üzerindeki etkisinin dünya çapında hala nasıl hissedildiği gösteriliyor.

3. Taylor Swift Reputation Stadium Tour (IMDb: 8,2/10)


Son zamanlarda ismi skandallarla anılan dünyaca ünlü yıldız Taylor Swift, Reputation albümünün yayınlanmasından sonra Dallas’ta verdiği konser ile yalnızca o gece orada bulunan hayranlarının yanı sıra dünyanın her yerindeki hayranları için unutulmaz bir konser deneyimi yaşatıyor.

1. Homecoming: A film by Beyonce (IMDb: 7,5/10)


2018 yılında Coachella’ya damgasını vuran yılların değiştiremediği müziğin kraliçesi olarak anılan Beyonce, Coachella’daki performansına nasıl hazırlandı merak ediyor musunuz? Beyonce’nin Coachella’ya hazırlanırken geçirdiği her süreci paylaşan konser belgeseli, aslında işin mutfağının ne kadar zorlu bir süreç olduğunu da gözler önüne seriyor.

Bir cevap yazın
You May Also Like