Netflix için bir yayın başarısı olan bir satranç dahisinin hikayesi “The Queen’s Gambit”in müzikal adaptasonu yapılabilir.

Level Forward, Walter Tevis’in mini dizisinin temelini oluşturan romanı The Queen’s Gambit’in tiyatro sahnesi için haklarını satın aldı. Tevis ayrıca, her ikisi de film haline gelen “The Hustler”ı ve ayrıca sahne şovuna dönüşen “The Man Who Fell to Earth”ü yazdı.

“The Queen’s Gambit”, taşları bir satranç tahtası etrafında hareket ettirme ve rekabete hükmetme konusunda doğaüstü bir yeteneğe sahip olduğunu keşfeden bir yetim olan Beth Harmon’u konu alıyor. 1983’te yayınlanan romanda Beth, Kentucky’den Paris’e ve Moskova’ya yolculuk ederken, bağımlılıkla ve erkek merkezli bir dünyanın önyargılarıyla savaşır. Şimdi, bu yolculuk piyonlar ve kalelere ek olarak müzik, dans ve şarkı söylemeyi de içerecek.

Netflix mini dizisi kısa süre önce En İyi Televizyon Dizisi dalında ve Anya Taylor-Joy da başrol oyunculuğuyla Altın Küre’yi kazandı. “The Queen’s Gambit”, ilk ayda 62 milyondan fazla izleyiciyle Netflix’in en çok izlenen mini dizisi oldu.

Level Forward CEO’su Adrienne Becker ve yapımcı Julia Dunetz, “Level Forward için sevilen ve müzikal tiyatro zanaatıyla ‘The Queen’s Gambit’i sahneye getirme sorumluluğuna liderlik etmek bir ayrıcalıktır” dedi. “Cesur ve taze bir bakış açısıyla anlatılan hikaye, Beth Harmon’un yolculuğuna ve nihai zaferine enerji veren ve onu sürdüren, hikayenin ilham veren kadınlarının dostluğunu ve cesaretini şimdiden paylaşıyorlar. Hikaye, cinsiyet ve ırksal eşitlik için çağdaş mücadelelerimizin ortasında bir siren çağrısı niteliğinde. Bu projeyi ileriye taşımak için sabırsızlanıyoruz.”

Anlaşma, Susan Schulman Edebiyat Ajansı, New York’tan Susan Schulman ve Level Forward adına Rachel Gould tarafından Tevis Family Trust adına aracılık edildi.

Level Forward, 2018 yılında kuruldu ve “The Assistant” ve “On The Record” belgeseli gibi uzun metrajlı filmlerin yapımcılığını ve finansmanını sağladı. Sahne çalışmaları arasında “Oklahoma!”, “The Constitution Means For Me” ve “Slave Play” yer alıyor. Walt Disney’in torunu Abigail Disney, şirketin kurucularından biri.

Level Forward, planlanan “The Queen’s Gambit” müzikalin kadrosunda yer alacak herhangi bir ismi henüz açıklamadı.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like