in

Netflix’te Korku ve Gerilimi İliklerinizde Hissedeceğiniz En İyi 7 Dizi

Yayın devi Netflix, korku ve gerilim türündeki diziler açısından oldukça zengin bir kaynak. Eğer korku ve gerilim türlerine ilgi duyuyorsan ve Netflix’te hangi diziyi izlesem diye kara kara düşünüyorsan, hazırladığımız bu liste tam da sana göre!

 

The Order

Netflix's fantasy The Order is an absurdist match for What We Do in the Shadows - The Verge

Kanada-Amerikan yapmı The Order dizisi, üniversite birinci sınıf öğrencisi Jack Morton’un üniversitesinin efsanevi topluluğu “The Order”a dahil edilmesini konu alıyor. Yeni yaratıkların ve güçlerin dünyasına giren Jack, bu yeni alemde gerçekliğin hala kaçınılmaz olduğunu çabucak öğrenir.

 

Death Note

DEATH NOTE | Netflix

Aynı adlı popüler manga serisine dayanan bu sevilen Japon anime dizisi, bir lise öğrencisinin dünyayı, sadece adını yazarak herkesi öldürebileceği bir defterin gücüyle kurtarma arayışını anlatıyor. Tahmin edilebileceği gibi, görev yazmak yapmaktan daha kolay.

 

Love, Death + Robots

Who did What on Love Death + Robots -
David Fincher ve Tim Miller’ın dizisi Love, Death + Robots , zengin animatörler ve hikaye anlatıcılarından oluşan bir ekibin her bölümde birçok farklı konuyu ele aldığı bir dizi. Bilim kurgudan fanteziye ve korkudan komediye kadar birçok türü içinde barındırıyor. Her bölüm, üç ana tema etrafında dolaşıyor.

The Walking Dead

'The Walking Dead'in Kış Prömiyer Tarihi Belli Oldu - Haberler - Beyazperde.com

Robert Kirkman’ın aynı adlı çizgi roman serisine dayanan The Walking Dead, en sondan başlayarak zombi kıyamet türünde benzersiz bir dönüş yapıyor. Kitlesel yıkımın diğer tarafında hayatta kalan insan topluluğuyla tanışıyoruz ve varoluşlarının yeni alanlarını değerlendirirken onlarla birlikte seyahat ediyoruz.

 

The Haunting: Tepedeki Ev

Bir hayaletli beyin hikayesi... The Haunting Of Hill House - Cinedergi

Shirley Jackson’ın aynı adlı romanından uyarlanan The Haunting: Tepedeki Ev’in ilk sezonu, romanı ikili anlatımlı bir bakış açısıyla yeniden ele alıyor. Sezon, bir ailenin kardeşlerinin eski evlerine döndüklerini takip ederken, aynı zamanda onları başlangıçta dışarı çıkaran rahatsızlıkları da yansıtıyor. İkinci sezonuyla antoloji formatını başlatacak olan bu diziye başlamanın tam zamanı.

You

You Season 3: Netflix release date, cast and everything else we know about the third seriesYou dizisi, sorunlu bir karakteri takip ediyor. Penn Badgley, bu gerilim filminde hoşlandığı kişileri teknoloji yoluyla stalklama ve rakibini öldürme gibi bir tutkuya sahip “iyi adam” Joe Goldberg rolünü oynuyor. Sezon ilerledikçe, sosyal medyanın etik sorunlarını yeniden düşünmeye başlayacaksınız.

Mindhunter

Mindhunter' Future In Limbo As Netflix Series' Cast Is Released & Season 3 Renewal Is Put On Indefinite Hold – Deadline

John E. Douglas ve Mark Olshaker’ın gerçek suç kitabı Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit’e dayanan bu suç gerilim dizisi, Davranış Bilimi Birimindeki çalışmaları yapan iki FBI ajanını ve bir psikoloğu anlatıyor. Açık davaları derinlemesine incelemeye kararlı olan bu üçlü, hapse atılan seri katillerin zihinlerini daha iyi anlamak için onlarla röportaj yapıyor.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Russo Kardeşlerden Modern Bir Christmas Carol Uyarlaması Geliyor

Emma Thompson Hollywood’daki Yaşlı Erkek Oyuncuların Çok Daha Genç Kadın Oyuncularla Eşleştirilmesindeki Dengesizliği Eleştirdi