Dünyanın önde gelen dijital yayın platformu Netflix, Song Joong-ki, Kim Tae-ri, Jin Sun-kyu ve Yoo Hai-jin’in başrollerini paylaştığı yeni Koreli bilim kurgu gerilim filmi Space Sweepers’ın küresel olarak yayınlayacağını onayladı.

Netflix, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Aynı anda 190 ülkede ‘Space Sweepers’ın Netflix’te yayınlanacağını duyurmaktan dolayı mutluyuz. Koreli dramaların ve filmlerin dünyada en çok sevilen içerikler olduğundan dolayı ‘Space Sweepers’ın da küresel bir ses getireceğini düşünüyoruz.”

Jo Sung-hee’nin yönetmenliğini yaptığı film, 2092 yılında bir grup uzay çöpçüsünü gözler önüne serecek. Grup, para kazanmak için enkaz bulmaya çalışıyor. Kurgusal bir evrende geçen filmde dünya, büyük zenginlerin uzayda yaşanabilir bir yer yarattığında oluşan ölçülemez düzeydeki kirlilikten sonra yıkımın pençesine düşüyor.

Watch The Insane Trailer For Space Sweepers

Dahi bir uzay pilotu Tae-ho, gizemli bir eski uzay korsanı Kaptan Jang, eski bir uzay gemisi mühendisi Tiger Park ve yeniden programlanmış bir askeri robot Bubs’dan oluşan ekip, en son enkaz kovalamacasında düşen bir uzay mekiğini başarıyla yakaladıklarında, içerisinde 7 yaşında küçük bir kız bulurlar. Onun UTS Uzay Muhafızları tarafından aranan insan benzeri robot olduğunu anlarlar ve karşılığında fidye talep etmeye karar verirler.

Bidangil Pictures tarafından üretilen Space Sweepers filminde Song Joong-ki (Descendants of the Sun, A Werewolf Boy), kârlı girişimleri üstlenen bir pilot olan Tae-ho karakterini canlandırıyor. Kim Tae-ri (Bay Sunshine, The Handmaiden) Kaptan Jang rolünü üstlenirken, Jin Sun-kyu (Kingdom, Extreme Job) Tiger Park rolünde. Ek olarak, Yoo Hai-jin (Confidential Assignment, A Taxi Driver) ise Bubs karakterine hayat veriyor.

Filmin dağıtımından sorumlu şirketin sorumluları şunları söyledi: “Covid-19 salgını ile mevcut durumu göz önünde bulundurduğumuzda, mevcut içerik dağıtım ortamı ile dijital ortam arasındaki sınırların yıkıldığını ve lansmanı artık erteleyemeyeceğimizi dikkate alarak, Space Sweepers’ı ulusal ve küresel izleyicilere daha iyi sunacağına inandığımız Netflix platformunu seçtik.”

Gişe rekorları kıran heyecan dolu bilim kurgu filmi Space Sweepers’ın küresel çapta prömiyeri yalnızca Netflix’te olacak.

İşte filmin fragmanı:

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like