in

Netflix’te İzlemeniz Gereken En İyi 8 LGBT Temalı Film

Queer sineması aslında uzun zamandır yok gibiydi. Fakat, sonrasında LGBTİ+ sineması bazı ödüllü, prestijli filmleri taşıyacak kadar yaygın hale geldi. Elbette, bu türde Netflix’te çok fazla bir film arşivi maalesef ki bulunmuyor. Neyse ki, sizler için Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi filmlerden bazılarını listeledik.

Filmde LGBTQ + temsilinin güzelliği, tıpkı topluluğunun üyeleri gibi, herkese uyan bir hikayesinin olmamasıdır. Bu, filmlerin artık sadece LGBTİ+ nedeniyle yaşanan travmalarla ilgili olmadığını, komediler, ilgi çekici dramalar, maceralar ve birkaç belgesel de içerdiğini öne çıkarıyor. İşte Netflix’teki en iyi LGBTİ+ filmleri. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

A Secret Love

Terry Donahue ve Pat Henschel’in büyük yeğeni tarafından yönetilen A Secret Love, iki kadının onlarca yıl gizlilik içinde yaşadıkları romantik ilişkilerini gözler önüne seriyor.

 

The Half of It

The Half Of It, Aster ile kur yapma konusunda yardımını aldığında kendisini beklenmedik bir aşk üçgeninde bulan kitapsever bir lise öğrencisi olan Elie’nin hikayesini anlatıyor. Alice Wu’nun yönettiği ve bir Asyalı-Amerikalı başrol oyuncusunun oynadığı film, genç yetişkin odaklı queer sinemasında çok ihtiyaç duyulan bazı temsilleri sergiliyor.

 

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Bu iç açıcı Bollywood romantik komedi-draması, genç bir Pencaplı kadın ve gizli bir lezbiyen olan Sweety’nin ailesi tarafından kabul edilme arayışını anlatıyor. Başka bir kadına aşık olan ancak ailesi tarafından bir erkekle evlenmesi için baskı gören Sweety, kaderinin iki kadın için romantik bir oyun hazırlayarak değişmesine yardımcı olan bir talibi tarafından ironik bir şekilde kurtarıldığını görür.

 

Circus of Books

Circus of Books, Rachel Mason tarafından yönetilen ve 1980’lerde ABD’nin en büyük gay pornosu dağıtıcısı haline gelen, aynı adı taşıyan West Hollywood kitapçısı hakkında bir belgeseldir.

 

Dear Ex

2018 yapımı Tayvan komedi-drama filmi Dear Ex’de Song adında ergen bir çocuk, rahmetli babasının sigortadan birincil yararlanıcısının gizli erkek sevgilisi olduğu ortaya çıkınca kendisini çarpık bir üçgenin içinde bulur.

 

Other People

Chris Kelly tarafından yazılan ve yönetilen bu tatlı komik ve yarı otobiyografik filmde, eşcinsel bir adam (Jesse Plemons), kansere yakalanmış annesiyle (Molly Shannon) birlikte olmak için muhafazakar ailesinin yanına döner.

 

Elisa ve Marcela

İspanyol yönetmen Isabel Coixet’in bu filmi, İspanya’daki ilk eşcinsel evlilik hakkındadır. Bu gerçek hikaye, ortağı Marcela Gracia Ibeas ile evlenebilmek için Mario Sánchez kimliğini alan Elisa Sanchez Loriga’yı takip ediyor. 8 Haziran 1901’de gerçekleşen bu evlilik daha sonra keşfedildi, ancak Katolik kilisesi hiçbir zaman birliği kınamadı. Ancak çift, hayatlarının geri kalanını zulümden kaçarak geçirdi.

Tig


Bu belgesel, meme kanseri teşhisini güçlü bir komediye dönüştüren lezbiyen komedyen Tig Notaro’nun hikayesini anlatıyor.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Netflix Dizisi ‘Space Force’un 2. Sezon Çekimleri Mayıs 2021’de Başlayacak

George Clooney Ve Julia Roberts “Ticket to Paradise” Adlı Filmde Bir Araya Gelecek