Bu yazımızda yayın devi Netflix’te bulunan en iyi romantik dizilerden bazılarını listeledik. Eğer iyi bir romantik dizinin sadece romantizm değil de tüm türlerin karışımı olduğunu düşünüyorsan bu liste tam sana göre!

 

Bridgerton

Bridgerton' review: A stunning first Netflix show from Shonda RhimesBridgerton ailesinin 18. yüzyılın başlarında Londra’daki romantik maceralarını anlatan kraliyet dönemi dizisi ‘Bridgerton’, Shonda Rhimes’ın ilk Netflix dizisidir. Julia Quinn’in bir dizi romantik romanına dayanır ve ilk sezon Bridgerton’ın en büyük kızı Daphne (Phoebe Dynevor) ile Hastings Dükü (Regé-Jean Page) arasındaki ateşli bir romantizmi konu alır.

 

Easy

Easy Review (Netflix): Ranking the Best Episodes of Joe Swanberg Show |  IndieWire
Yönetmen Joe Swanberg’in Netflix romantik dizisi, Chicago’da yaşayan çeşitli insanlar arasında, bugün ve bu çağda aşkı bulmanın ne anlama geldiğini tam anlamıyla işleyen 3 sezonluk bir aşk hikayeleri dizisidir. Her bölüm birbirinden bağımsızdır, yani önceki bölümlere bağlı olmadan herhangi birini izleyebileceğiniz anlamına gelir. Ancak birkaç karakter hayatlarının farklı noktalarında yeniden gösterilir Hikâyelerin tümü romantik değildir ve daha çok modern yaşamı derinlemesine inceler. Fakat yine de 21. yüzyılda sevgili olmanın ve yaşamanın ne anlama geldiğine dair hoş bir bakış sunar.

 

Outlander

TV News Roundup: 'Outlander' Gets Free Season 1 Preview - Variety
Diana Gabaldon’ın Outlander adlı dram romanı, sadece romantizm değil, aynı zamanda aksiyon, macera, bilim kurgu ve zamanda yolculuk barındırır. İkinci Dünya Savaşı hemşiresi Claire (Caitriona Balfe) zamanda yolculuk yapıp 18. yüzyıl İskoçya’sına gittiğinde bir İskoç (Sam Heughan) yardımıyla yeni dünyasında gezintiye çıkar. Aşk hikayeleri, aralarında bolca aksiyon bulunan dizinin merkezinde yer alır.

 

Lovesick

3 reasons why Netflix's Lovesick is really good - Vox
Lovesick, eski sevgilileriyle yeniden bağlantı kuran ve bu süreçte romantik geçmişiyle ilgili yeni şeyler öğrenen Dylan (Johnny Flynn) hakkındaki tatlı bir romantik İngiliz dizisidir. Dylan, kendisine kadınlara bir cinsel yolla bulaşan hastalık teşhisi konulduğunda geçmişteki partnerleriyle iletişim kurması gerekir.  Ancak Dylan ile en yakın arkadaşı Evie (Antonia Thomas) arasında filizlenen aşk hikayesi o kadar tatlı ki, birbirleri için olan hislerini fark etmelerini zevkle izliyorsunuz.

What/If

What If' (Netflix) Review: Renée Zellweger's Divine Trash — Spoilers |  IndieWireDizinin başrolünde oynayan Renee Zellweger, genç bir çifte uygunsuz bir teklifte bulunan son derece zengin bir kadını canlandırıyor. Zellweger, beyzbol oyuncusu olan Sean (Blake Jenner) ile bir gece geçirmek için bilim insanı eşi Lisa’ya (Jane Levy) tıbbi teknoloji startup’ı için milyon dolarlık yatırım teklifi yapar. What/If dizisi, seksi öğeler içermesinin yanı sıra eğlenceli de bir dizidir.

 

Crash Landing On You

Crash Landing on You | Netflix Official SiteNetflix, son dönem k-drama ve romantik dizilerine büyük yatırım yaptı. Güney Koreli bir kadın mirasçı yanlışlıkla Kuzey Kore’ye yamaç paraşütü yaparak Kuzey Koreli bir askere çarptığında her şey değişir. Birbirlerine aşık olmaya başlarlar. Senaryo kadrosunda Koreli sığınmacının yer alması, dizide Kuzey Kore hayatıyla ilgili bazı ayrıntıların aşırı derecede doğru olduğu anlamına geliyor. Fakat, bu dizi aslında farklı dünyaların iki insanı arasında yaşanan romantik bir aşk hikayesini anlatıyor.

Feel Good

Netflix's Feel Good review: a rom-com about what happens after a rom-com -  VoxKomedyen Mae Martin, kendi hayatından bol miktarda ilham alan bu diziyi yarattı ve başrolünde yer aldı. ‘Feel Good’, yeni kız arkadaşıyla her şeyi tüketen bir ilişkiye dalarken şeytanlarıyla mücadele eden, iyileşmekte bir bağımlı ve komedyeni konu alıyor. Dizi, sadece yeni aşkın acelesinin bazen yıkıcı şekillerde nasıl ortaya çıktığını göstermekle kalmıyor, aynı zamanda cinsiyet ve cinselliğin akışkanlığını ve bunun 21. yüzyılın flört dünyasında ne anlama geldiğini de ele alıyor.

 

Summertime

About Netflix - Summertime - New Netflix Italian original series produced  by Cattleya will premiere globally on April 29th, 2020
Bir genç olarak yaz aşkından daha evrensel bir şey yoktur ve bu İtalyan draması da, çok farklı geçmişlere sahip iki kişiyi, (biri küçük bir kasaba kızı, diğeri ünlü bir motosiklet yarışçısı) birbirlerine yavaşça aşık olan Summer ve Ale’yi takip ediyor. Bu romantik İtalyan dizisi ‘Summertime’, sokak yarışı yapan bir motosikletçiyle küçük kasabasını geride bırakıp dünyayı görmeye kararlı bir kadın arasındaki aşk hikayesini konu alıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like