ABD televizyonunun suç programları tarafından istila edildiğini düşünsek de, bunu daha çok yapan ve daha iyi yapan İskandinavlar hakkında hiçbir şeyleri yok. Netflix’te mevcut olan bu sekiz karanlık İskandinav suç dramının keyfini çıkarın . Merak etmeyin, zamanınız var, her biri sadece bir kısa sezon.

Borderliner (2017)

Büyük şehir polisi kendini küçük kasaba suçunu araştırırken bulur, gerçek bir hikayedir. Bir polis memuru uykulu memleketini ziyaret ettiğinde, herkesin intihar olduğunu düşündüğü bir suçu araştırmaya çekilir – ya da en azından istedikleri şey budur. Kazarken, çocukken bildiğini sandığı kasabanın sessiz cephesinin sırları gizlediğini keşfeder. Ayrıca kendi geçmişinden sırları ortaya çıkarmaya başlar.

Başroldekiler: Tobias Santelmann ve Ellen Dorrit Peterson

Bordertown (2016)

Daha basit bir hayat arayan ve ailesiyle bağını kurtarmak isteyen büyük şehir dedektifi Kari Sorjonen, ailesini küçük bir kasabaya taşır. Neredeyse hemen kendilerini Kari’nin araştırması gereken bir cinayetle karşı karşıya bulurlar. Ailesine verdiği sözleri tutarken davanın dibine inmesi gerekiyor ve neden bu küçük ama uykulu kasabadan uzak bir kasabaya taşınmaları gerektiğine bir göz atmaya başladık.

Başroldekiler: Ville Virtanen ve Matleena Kuusniemi

Case (2015)

Bu dizi, The Killing’in tutarında klasik bir suç soruşturması gerilim filmi. Her şey, genç bir bale öğrencisinin cesedinin bir tiyatroda asılı bulunduğunda başlar. Yetkililer intihar olarak düşünmek isterken, alıngan bir kadın dedektif kötü oyun gördüğünü düşünür ve araştırır. Araştırmanın derinine indiğinde, bu korkunç suçun, ciddi derecede korkunç bazı faaliyetler söz konusu olduğunda buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu keşfeder.

Başroldekiler: Steinunn Olina Thorsteinsdottir ve Magnus Jonsson

Deadwind (2018)

Sofia Krappi, çok şey görmüş bir polistir, ancak aynı zamanda polis departmanında empatisini koruyan birkaç kişiden biridir. Bir inşaat alanında bir kadın cesedi bulunduğunda araştırması için çağrılır. Çözülmesi gereken suçun yanı sıra, içeri girip nasıl güvenileceğini öğrenecek yeni bir ortağı var. İskandinavya’nın popüler hale gelen güçlü kadın polis türüne örnektir.

Başroldekiler: Pihla Viitala ve Lauri Tilkanen

Fallet (2017)

Kesinlikle bu listedeki dramaların en hafif olanı, tetikleyici bir İsveçli dedektif, kendisini sadece korkunç ve karmaşık değil, aynı zamanda kendi bireysellerini de yaratıp kırabilen bir vakaya bakarken ürkek bir İngiliz dedektifle ortaklık kurarken bulur. Denizin her iki yakasında gerçekleşen eylemlerle, bu dramada izlenecek çok şey var.

Başroldekiler: Lisa Henni ve Adam Godley

Quicksand (2019)

Bu suç hikayesi, davayı çözmekle görevlendirilen soruşturmacıdan ziyade mağdurla veya belki faille başlar. Kanlı bir okulun 18 yaşındaki genç bir kızı vurmasının ardından Majn gözaltına alınır. Suçun sırları yavaş yavaş çözülür ve o günkü olayların ardındaki karanlık gerçeği ve korkunç trajediyi öğreniriz.

Başroldekiler: Hanna Ardehn ve Felix Sandman

Trapped (2015)

Küçük bir balıkçı köyünde yer alan balıkçı ağları arasında bir gövde bulunduğunda yerel halk kaosa sürüklenir. Yerel polis şefi, bu korkunç suçun başını aştığını bilir ve takviye çağırır, ancak bekleyemez ve soruşturmaya başlar. Yardım nihayet geldiğinde, beklediği tek şey bu olmayabilir ve araştırmasına devam etmek için kendi nedenleri vardır.

Başroldekiler: Olafur Darri Olafsson ve Ilmur Kristjansdottir

Warrior (2018)

Louise, askeri kocası kısa süre önce savaşta ölen bir Kopenhag polisidir. Ancak kocasının ölümünden önce söylediği şeylerden daha fazlası olduğunu düşünmektedir. Sorumlu olabileceğini düşündüğü yerel çeteye girmesine yardımcı olmak için kocasının en iyi arkadaşı ve komutanının yardımını alıyor. Doğal olarak ilişkileri de karmaşık hale gelir.

Başroldekiler: Dar Salim ve Danica Curcic

Bir yanıt yazın
You May Also Like