Netflix’in Iron Chef: Quest for an Iron Legend yarışması, sevilen, çığır açan mutfak yarışması formatına “süper boyutlu bir yaklaşım” getiriyor.

Yarışmanın çoğu hayranının bildiği gibi, 2018’den beri “Iron Chef America”nın yeni bir bölümü yok. Ancak bu yılın içerisinde yarışma, internet sitelerinde resmen duyurulmasıyla Netflix’te yeniden başlatılıyor.

Bu yılın içinde yayınlanması planlanan projenin resmi adı, Iron Chef: Quest for an Iron Legend. Hırslı şef adaylarının gelip yarışmadaki restoran endüstrisi devleri listesinden bir üyeye meydan okuduğu sevilen ve çığır açan mutfak yarışması formatına “süper boyutlu bir yaklaşım” getiren Quest for an Iron Legend, uzun süredir devam eden formatın hem eski hem de yeni unsurlarını bir araya getiriyor.

Yarışmada daha önce olduğu gibi birinci sınıf şefler, becerilerini ve yaratıcılıklarını test eden ve zorlayan mutfak yarışmalarında birbirleriyle yarışacaklar. Ardından sezon finalinde, en yüksek puanı alan Challenger Chef, yalnızca “Demir Şef” değil, “Demir Efsanesi” olarak adlandırılmak üzere son bir mücadelede yarışacak.

Beş yeni Iron Chef, yeniden tasarlanan Kitchen Stadium’da yaratıcı mutfak zorluklarına dayanmaya çalışacak ve aynı zamanda rakiplerine karşı rekabet etmeye devam edecek. Gösterinin yapımcılığı Keller Productions, 3 Ball Productions ortaklığında yürütülüyor, yönetmenlik koltuğunda Eytan Keller var ve showrunner Daniel Calin, Ross Weintraub ile baş yapımcı olarak görev yapıyor.

İlk olarak ABD’ye ithal edilen, ardından Food Network’te 13 yıl süren kendi Amerikan yan ürünü olan Fuji Television Network’ün Iron Chef formatına dayanan Netflix yeniden uyarlaması 8 bölüm sürecek.

Sunucu ve beş yeni Iron Chefs için isim seçimi henüz açıklanmadı.

Bir yanıt yazın
You May Also Like