Herkesin en sevdiği yayın devi Netflix, İngilizce’de akıcı olmak için mükemmel bir yer olabilir. İngilizce dinleme becerilerini geliştirmeyi istiyorsunuz ama BBC haberlerini dinlemek için saatler harcama fikri hoşunuza gitmiyor mu­? Endişelenmeyin, sizler için kelime dağarcığınızı geliştirmenize ve aynı zamanda eğlenmenize yardımcı olacak harika bir dizi (hem İngiliz hem de Amerikan İngilizcesi) listesi hazırladık! O halde Netflix’te dizi izleyerek dil becerilerini geliştirmeye hazırlan. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

House of Cards

Dizide kullanılan dil, zaman zaman hem anlaşılır hem de karmaşık. Daha tanıdık İngilizcenin arasında bazı politik ve kafa karıştırıcı kelimeler bulunuyor. Bu diziyi daha önce görmediyseniz, House of Cards, temelde Amerika Birleşik Devletleri başkanı olmak için yolsuzluğu kullanan tehlikeli derecede hırslı bir politikacı hakkında.

Orange is the New Black

Piper adlı bir kadın küçük bir suçtan hapse atılır ve dizi hapishane içindeki maceralarını takip eder. Bu dizide çok sayıda Amerikan argo kelime ve bazı küfürler bulunuyor, ancak tabii biz size ikincisinden ziyade birincisini öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Stranger Things

İşte bilimkurgu hayranları için önerimiz, 1980’lerde geçen doğaüstü bir korku komedisi dizisi olan Stranger Things. Gizemli bir kız, ABD’deki bir taşra kasabasında bir grup arkadaşının hayatına girer ve ardından ciddi ürkütücü olaylar yaşanır. 80’lerin İngilizce argolarına aşina değilseniz, bu dizi harika bir giriş dersi olabilir.

Unbreakable Kimmy Schmidt

Kimmy, kendi kaçışına öncülük etmeden ve hayatını yeniden inşa etmek için New York’a taşınmadan önce çılgın bir tarikat liderinin yer altı sığınağında tuttuğu komik, masum bir genç kadındır. Göründüğünden çok daha komiktir ve oda arkadaşı Titus Andromedon temelde şimdiye kadarki en komik karakterdir.

The Crown

İngiltere Kraliçesi’nin yaşlanmadan önce nasıl olduğunu bilmek ister misiniz? Netflix, Kraliçe II. Elizabeth’in hayatıyla ilgili bu inanılmaz dramayı gençken ve yeni evlendiğinde neler yaşandığına da odaklanıyor. İngiliz aksanını duymak istiyorsanız bu diziye kesinlikle göz atmalısınız.

The Defenders

Netflix’te Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’i daha önce izlediniz mi? Tamam, o halde önce gidip onları izleyin, sonra geri dönün ve hepsinin bir araya geldiği bu diziyi izleyin. Marvel dizisi olan The Defenders, muhtemelen bu listedeki en havalı dizilerden biri, bu da onu izlemek için yeterli bir sebep.

Ozark

Suç dramalarını seviyorsanız, Ozark’ı kesinlikle listenize eklemelisiniz. Dizi, Meksikalı bir kartel onlardan para çaldığını anladığında ailesini aniden Amerika’nın orta batısındaki bir yazlık tatil bölgesi olan Ozarks’a taşımak zorunda kalan Chicago’dan bir finans planlamacısı hakkında. İzlemesi zevkli ve de anlaşılması kolay bir dil kullanılıyor.

13 Reasons Why

Okullu kız Hannah kendi hayatına son verdikten sonra arkadaşı Clay, kendisini intihara zorlamakla suçladığı her insanı hedef alan bir kutu kaset keşfeder. Dizi biraz ağır ilerliyor, ancak izlemeye devam edin ve oyuncu kadrosunun kullandığı modern argo kelimelere çok dikkat edin.

1 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like