in

Netflix, Hazal Kaya’lı Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisinin Yeni Fragmanını Yayınladı

Netflix Türk yapımı bir dizi olan Pera Palas’ta Gece Yarısı fragmanını yayınlandı. Dizi, Atatürk’e yönelik bir suikast girişimini konu alıyor. Başrollerinde Hazal Kaya ve Aşk 101 dizisinden tanıdığımız Selahattin Paşalı yer alıyor.

Dizi, Charles King’in aynı isimli (Midnight at the Pera Palace) kitabından uyarlandı.

Dizinin hikayesi ne?

Pera Palas Oteli hakkında yazı yazmakla görevlendirilen genç bir gazetecinin, şans eseri gezdiği odalardan birinin onu 1919 yılına götüren bir kapı olduğunu keşfetmesiyle kendisini Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen bir suikast girişimini önlemeye çalışırken buluyor.

Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak ve dizi, 3 Mart gününden itibaren Netflix ekranlarında olacak.

Hazal Kaya zamanda yolculuk yapan genç gazeteci Esra’ya hayat verirken, Selahattin Paşalı, İstanbul’un çılgın kulüplerinden birinin Halit adındaki sahibini ve Esra’nın Türkiye tarihin akışını ve geleceğini korumaya çalışırken aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlamasını sağlayan karakteri canlandırıyor.

Otel görevlisini oynayan Tansu Biçer ile Agatha Christie’yi oynayan Clare Louise Frost’un yanısıra Engin Hepileri, Yasemin Szawloski, James Chalmers ve Jordan J Gallagher gibi isimler de kadroda yer alıyor.

Dizinin yönetmenliğini daha önce Rise of Empires: Ottoman belgeseliyle karşımıza çıkan Emre Şahin üstleniyor. Senaryosunu ise Hanımın Çiftliği dizisinde yazarlık yapmış olan Elif Usman yazıyor.

Dizinin yapımı, daha önce, Yeni Hayat, Hekimoğlu, Rise of Empires: Ottoman projelerini seyircilere sunan Karga Seven Pictures şirketi tarafından sürdürülüyor.

Yeni yayınlanan fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Daha önce yayınlanan fragmana buradan göz atabilirsiniz.

Written by Umutcan Çakar

Kdz. Ereğli'de dünyaya geldim. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde öğrenciyim. Çeşitli platformlardan haberleri, N99 aracılığıyla sizlere ulaştırıyorum. Netflix'teki favori dizilerim arasında Mindhunter ve Love, Death & Robots yer alıyor.

Bir cevap yazın

MUBI’de Günün Filmi: Taste (2021)

Catching Killers Dizisinin 2. Sezonu Netflix’te Yayınlandı