2020’de “Space Sweepers” filminin yayınlanmasının ertelenmesinin ardından, Netflix’in heyecan verici Güney Koreli uzay filminin yayın tarihi açıklandı. Artık Space Sweepers’ın Şubat 2021’de Netflix’e geleceğine dair resmi onay bulunuyor.

K-drama favorilerinden Song Joong-Ki ve Kim Tae-Ri’nin başrollerini paylaştığı film, Güney Kore’nin uzayda geçen ilk büyük bütçeli aksiyon filmi olarak kabul ediliyor. Film, COVID-19 yayın gecikmesinden sonra Netflix’e satıldı.

Güney Koreli bilim kurgu aksiyon filmi Space Sweepers nihayet Netflix’te gösterime giriyor. Yayın devi Netflix, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, filmin 5 Şubat’ta dünya çapındaki platformunda yayınlanacağını söyledi.

Space Sweepers filminin çekimleri 3 Temmuz 2019’da başladı ve yaklaşık dört ay sonra 2 Kasım 2019’da sona erdi.

Filmin yaklaşık 21,2 milyon ABD dolarına mal edildiği bildirildi. Filmin ne kadar harika göründüğüne bakılırsa, tek bir kuruş bile boşa gitmedi.

Jo Sung-hee (A Werewolf Boy) tarafından yönetilen Space Sweepers, Yaz aylarında Kore’de gösterime girmesi planlanıyordu. Fakat koronavirüs salgını nedeniyle Eylül ayına ertelenmişti. Kore sinemalarının sonbahar boyunca hala kapalı olması nedeniyle Netflix devreye girdi ve filmin dünya çapında yayın haklarını satın aldı.

2092 yılında geçen Space Sweepers, uzay enkazında hayatta kalan birçok gemiden biri olan Victory uzay gemisinde gerçekleşiyor. Filmde, geminin dahi uzay pilotu olarak K-drama favori oyuncularından Song Joong-Ki (The Battleship Island), gizemli eski korsan olarak popüler aktris Kim Tae-Ri (The Handmaiden), uzay gemisi mühendisi olarak Jin Sun-Kyu ve yeniden programlanmış askeri robot Bubs olarak Yoo Hai-jin yer alıyor. En son enkaz kovalamacasında kaza yapan bir uzay mekiğini başarıyla yakalayan Victory’nin mürettebatı, içeride 7 yaşındaki bir kızı keşfeder. UTS Uzay Muhafızları tarafından aranan insan benzeri robot olduğunun farkına vararak fidye talep etmeye karar verirler.

Film, Çin’in Huayi Tencent Entertainment’tan ek finansman ve Seul merkezli Dexter Studios’tan görsel efektlerle Güney Koreli film şirketi Merry Christmas tarafından üretildi.

Netflix, yaklaşan çıkış tarihini açıklamak için Çarşamba günü filmin yeni bir fragmanını yayınladı.

İşte o fragman:

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like