in

Netflix’te İzlenecek En İyi 10 Seyahat / Gezi Programı

Dünya o kadar büyüleyici bir yer ki, dünyanın her köşesini keşfetme fırsatını kim sevmez ki? Kapsamlı dünya gezintisi çoğumuzun hayallerinin ötesinde olsa da, dünyanın sırlarına her zamankinden daha iyi erişebiliyoruz çünkü diğer birçok gezgin deneyimlerini ve hikayelerini paylaşıyor. Seyahat programları işte bununla ilgili. Dünya hakkında daha büyük bir deneyim elde etmek için aynı şeyi yapamayanlara yardımcı olmak.

Netflix’te şu anda mevcut olan bu yüksek kaliteli seyahat serileri ile hayal gücünüzü besleyin.

Breakfast, Lunch & Dinner (2019)

IMDB Puanı: 6.7/10

Neden bu kadar çok seyahat şovu aynı zamanda yemekle ilgili? Sanırım, dünyanın başka yerlerinde kardeşlerimizin yediği lezzetli yiyeceklerden bazılarını keşfetmek, seyahat etmenin en iyi yanlarından biri, özellikle de bunu arkadaşlarla yaparsanız. Bu dizide tam olarak David Chang’ın yaptığı şey bu, her bölümde her bölümde ünlü bir arkadaş eşliğinde tek bir şehri, kültürünü ve mutfağını keşfediyor.

Conan Without Borders (2018)

IMDB Puanı: 8.1/10

Son gösteri konuşması, dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkeleri ziyaret eden ve tipik komedisiyle her yerin benzersiz olan yönlerini keşfetmeye giden ev sahibini gösteriyor. Gösteri, izleyicilere bu komşu bölgede hayatın gerçekte nasıl olduğunu göstermek için Başkan Trump’ın Meksika’ya yönelik saldırılarına bir yanıt olarak 2017’de başladı.

Dark Tourist (2018)

IMDB Puanı: 7.6/10

Komedyen ve Gazeteci David Farrier, popüler yayınına hayat vererek dünyanın en zorlu sitelerine yaptığı seyahatlerin hikayesini anlattı. Örneğin, Fukushima nükleer felaketi sırasında tahliye edilen Japonya’daki Tomioka’yı, Kamboçya Ordusu’nun Phnom Penh atış poligonunu ve Los Angeles’ta Manson Ailesi cinayetlerinin işlendiği evleri ziyaret etti.

Extreme Engagement (2019)

IMDB Puanı: 5.3/10

Yakın zamanda nişanlanan Avustralyalı bir çift, bir yıl boyunca dünyayı dolaşmaya ve farklı kültürlerdeki farklı evlilik geleneklerini öğrenmeye karar verir. İkili, çevrelerindeki dünyayı öğrenirken, kendilerini ve gerçekten evlenmeleri gerekip gerekmediğini öğrenmek için de bir arayış içindedirler.

The Homecoming (2015)

Popüler bir Kore şovu Abnormal Summit’teki panelistler, oyuncu kadrosunu kendi ülkelerini gezmeye götürüyor. Grup kendilerini Çin, Nepal, İtalya, Kanada ve Fransa’da buluyor, içeriden bilgilerini ve alışılmadık ve beklenmedik durumlarla karşılaştıklarında verdikleri tepkileri paylaşıyor.

Jack Whitehall: Travels with my Father (2019)

IMDB Puanı: 7.7/10

İngiliz komedyen Jack Whitehall, havasız ve memnun edilmesi zor olan babası Michael Whitehall ile yola çıkmaya karar verir. Birlikte dünyayı dolaşıyor ve izleyiciler, yeni deneyimlere çok farklı tepkiler verdiklerini gördükçe ve baba ile oğlun bağını yaşarken onlarla birlikte seyahat ediyorlar.

The Kindness Diaries (2019)

IMDB Puanı: 8.1/10

Bu gösteride, eski bir borsacı Leon Logothetis dünyayı dolaşıyor, ancak yalnızca yabancıların yemek ve barınma için nezaketine güveniyor. Çok uzak yerler hakkında ilginç gözlemler keşfediyor ve paylaşıyor. İnsanların birbirine yardım etme kapasitesinin çoğu insanın hayal ettiğinden daha büyük olduğunu söylüyor.

Our Planet: Behind the Scenes (2019)

IMDB Puanı: 8.2/10

Birçoğumuz Gezegenimiz gibi doğa şovlarının muhteşem gösterisinden hoşlanırız, ancak tüm bu harika şeyleri filme almak tam olarak ne kadar zor? Bu belgesel şov bize, gösterinin tam olarak nasıl yapıldığına baktığımızda tam olarak bunu söylüyor. Elbette hepsi David Attenborough ile bizim tarafımızda.

Street Food (2019)

IMDB Puanı: 8/10

Dokuz bölümden oluşan bir başka yemek odaklı seyahat şovu, ev sahiplerimiz Philip Hersh, Daniel Lee Gray ve Chawadee Nualkhair, bizi dünyanın en iyi sokak yemeklerinden bazılarını keşfetme yolculuğuna çıkarıyor. Bu yemeklerin arkasındaki tarihi, bir fenomen olarak sokak yemeklerinin ardındaki tarihi ve bu kadar çok kültür için neden gerekli olduğunu keşfediyoruz.

Tales by Light (2018)

IMDB Puanı: 8.3/10

Bu Avustralya belgesel dizisi, dünyayı dolaşan insanları ve yerleri kaydeden bazı fotoğrafçıları konu alıyor. Bizi yolculuğa götürüyorlar ve kaçırılmayacak olanı yakalamanın nasıl bir şey olduğunu bize gösteriyorlar.

Written by Ceyda Sen

Bir cevap yazın

Netflix’teki En İyi 15 Polis Dizisi

Netflix’te İzleyebileceğiniz 10 Gerçek Suç Belgeseli