in

Netflix, Genç Kraliçe Charlotte Set Hakkında ‘Bridgerton’ Spinoff Serisi Yapacak

BRIDGERTON GOLDA ROSHEUVEL as QUEEN CHARLOTTE in episode 105 of BRIDGERTON Cr. LIAM DANIEL/NETFLIX © 2020

Netflix’te genç kraliçe Charlotte hakkında bir Bridgerton spinoff serisi sipariş edildi.

Sınırlı dizi, Kraliçe Charlotte’un köken hikayesini araştırmanın yanı sıra, genç Violet Bridgerton ve Lady Danbury’yi de takip edecek. Shonda Rhimes, Betsy Beers ve Tom Verica’nın da yönetici yapımcılığını üstlendiği yazarlık ve yönetici yapımcılığını üstleniyor.

Buna ek olarak, Jess Brownell şu anda hit dizinin 2. Sezonunda çalışan Chris Van Dusen’den devralan “Bridgerton”ın 3. ve 4. sezonlarında şov sorumlusu olarak görev yapacak. Van Dusen aynı zamanda 1.sezonda showrunner olarak yer almıştı ve diziyi televizyon için geliştirdi. Brownell daha önce Shondaland programlarında “Scandal”, “Grey’s Anatomy”, “Private Practice” ve yakında yayınlanacak olan Netflix dizisi “Inventing Anna”da çalıştı.

Rhimes, “Bridgerton dünyasını genişletmeye devam ederken, Shondaland katlamasının daha da fazlasını Bridgerton dizesine ayırma fırsatına sahibiz” dedi. “Jess Brownell ile on yıldan fazla bir süredir çalışıyoruz ve uzun zamandır onun ellerine yerleştirmek için doğru projeyi bulmak istiyorduk Bu eşsiz sesin gösterinin geleceği için hayati önem taşıdığını biliyordum.”

Netflix’in küresel TV başkanı Bela Bajaria, “Bridgerton projesi dünyaya tanıtılmadan önce birçok izleyici Kraliçe Charlotte’un hikayesini hiç bilmiyordu ve bu yeni dizinin onun hikayesini ve Bridgerton dünyasını daha da genişleteceği için çok heyecanlıyım” dedi. “Shonda ve ekibi Bridgerton evrenini düşünceli bir şekilde inşa ediyor, böylece hayranları için sevdikleri aynı kalite ve stille sunmaya devam edebiliyorlar. Tüm gelecek sezonları şimdi planlayarak ve hazırlayarak, en isteksiz izleyicileri bile tatmin edecek bir hızda devam etmeyi umuyoruz.”

Netflix, 1. sezonun 2020 Noel Günü’ndeki ilk çıkışından sonra, “Bridgerton”ın ilk 28 günde 63 milyon haneye ulaşma yolunda ilerlediğini söyledi ve bu, onu bugüne kadarki en büyük beşinci Netflix orijinal dizisi haline getirecekti. Netflix’in tescilli görüntüleme metriği, bir izlemeyi, bir içeriği en az iki dakika izleyen herhangi bir hesap olarak sayar.

Julia Quinn’in en çok satan roman serisine dayanan “Bridgerton”, Londra sosyetesinin cömert ve rekabetçi dünyasında geçiyor. Netflix’e göre, Mayfair’in ışıltılı balo salonlarından Park Lane’in aristokrat saraylarına ve ötesine kadar, dizi “hiç kimsenin gerçekten sağlam bir zeminde olmadığı, karmaşık kurallarla ve dramatik güç mücadeleleriyle dolu baştan çıkarıcı, görkemli bir dünya” ortaya çıkarıyor. Gösterinin merkezinde güçlü Bridgerton ailesi var: Sekiz birbirine sıkı sıkıya bağlı kardeşten oluşan esprili ve cüretkar grup, romantizm, macera ve aşk arayışında 19. yüzyıl evlilik sahnesinde gezinmek zorundadır.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Futbol Biyografisi ‘Baggio: İlahi At Kuyruğu’ Mayıs 2021’de Netflix’e Geliyor

‘Masters of the Universe: Revelation’ Temmuz 2021’de Netflix’e Geliyor