They Cloned Tyrone, başrollerinde John Boyega (Star Wars) ve Jamie Foxx’un (Django Unchained) yer aldığı yeni bir Netflix bilim kurgu filmidir. Film, Creed 2 yazarı Juel Taylor’ın ilk yönetmenlik denemesi olacak. Taylor, Tony Rettenmaier (The Light Thief) ile birlikte filmin senaryosunu yazdı.

Filmin yapımcılığını Charles D. King, Poppy Hanks ve yine Netflix’in Raising Dion projesinin yapım şirketi olan Macro üstleniyor. Web sitelerinde açıklandığı gibi, Macro şirket2015 yılında kurulduğundan bu yana dokuz Oscar adaylığı ve sayısız prodüksiyonuyla bir ödül kazandı.

İşte filmin resmi açıklaması:

Beklenmedik bir üçlünün, bir dizi ürkütücü olayı araştırdığı eğlenceli, bilimkurgu bir gizem oyunu. Mahallede bir uyuşturucu satıcısı olan Fontaine, rakibi Isaac tarafından vurularak öldürülür ve ardından ertesi sabah zarar görmeden yatağında uyandığı için şok olur. O ve Slick Charles ve Yo-Yo olayı araştırmaya başlarlar ve araştırmaları sonunda onları hükümet destekli bir laboratuvarın yerel Siyah nüfusu üzerinde deneyler yaptığı geniş bir yeraltı kompleksine götürür. Nixon tarafından kontrol edilen yapay bir klon olduğunun farkına varan Fontaine, başlangıçta umutsuzluğa kapılır, ancak mahallesinin iyiliği için bu insanlara karşı durması gerektiğine karar verir.

Yaklaşan bilim kurgu filminin başrolünde, son Star Wars üçlemesindeki Finn rolüyle tanınan John Boyega yer alıyor. Boyega, yukarıdaki özette bahsedilen mahalle uyuşturucu satıcısı Tyrone Fontaine’i canlandırıyor. Boyega bir röportajda They Cloned Tyrone projesinde yer almaktan dolayı çok memnun olduğunu söyledi.

Filmin diğer önemli oyuncu kadrosu üyeleri arasında  RayDjango UnchainedBaby Driver ve daha pek çok filmdeki rolleriyle tanınan Oscar ödüllü Jamie Foxx bulunuyor. Foxx, Fontaine’in tanıdığı ve seks işçileri tedarikçisi olan Slick Charles’ı canandırıyor. Son olarak, Teyonah Parris, Charles’ın en iyi seks işçisi Yo-Yo’yu canlandıracak. Parris, Showtime’ın Mad Men, Netflix’in Dear White People’daki rolleriyle tanınıyor.

They Cloned Tyrone  prodüksiyonu 9 Kasım 2020’de Blackhall Studios, Atlanta’da başladı. Prodüksiyonun Güney Afrika, Cape Town’da da yapılması bekleniyor.

Peki They Cloned Tyrone  ne zaman Netflix’te yayınlanacak? Planlamalara göre filmin ya 2021’in sonunda ya da 2022’de gösterime girebileceği varsayılıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like