Sinema severler için hazırladığımız bu listemizde Netflix’te mutlaka izlenmesi gereken filmlere yer verdik. Netflix, kullanıcıların izlemeleri için birçok kült filmi kategorize etmiyor. Yayın devindeki filmler tüm zamanların en iyi kült filmlerini oluşturmuyor olsa da, Netflix’de de izleyebileceğiniz iyi bir kült film listesi bulunuyor. Kült film tanımını kendimiz oluşturup filmleri listelemek yerine Netflix algoritmasından yararlanarak bu listeyi oluşturduk. Gelin listeyi beraber inceleyelim. Hepinize şimdiden iyi seyirler dileriz.


Gece Vurgunu

Film Önerisi: Gerilim Filmi - Gece Vurgunu (Nightcrawler) • Öneri AjandamJake Gyllenhaal, modern haber medyasının bu karanlık filminde başrolde yer alıyor. Yerel bir LA TV ağına suç görüntülerini satmaya başlayan, sorunlu derecede hırslı bir video gazetecisi olan Louis Bloom’u canlandırıyor. Riz Ahmed, Bloom’un giderek ahlaksızlaşan dünyasına yavaşça sürüklenen talihsiz yardımcıyı oynuyor. Gerçek ile kurgu arasındaki çizgi bulanıklaşmaya ve haberlerin bu kayıt cihazları bunu yapmaya başladıkça işler acımasız bir hal alır.

 

Yok Oluş

Annihilation — Yok Oluş — Gerçekten yok mu oluyor ? | by Elçin Ekşi |  Türkçe Yayın | MediumEx Machina adlı bilim kurgu filmini yazıp yöneten Alex Garland, Yok Oluş filminin de yönetmen koltuğunda yer alıyor. Film, Netflix orijinal filmidir ve canavarlara ve çevresel konulara acımasız ve güzel bir bakış sunar. Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez ve Tessa Thompson’ın rol aldığı oyuncu kadrosu ise muhteşemdir. Ama aklınızda en çok kalacak olan şey karışık olmasına rağmen final sahnesidir.


Korkunun Gölgesi

Muhtemelen Gözden Kaçırdığınız Harika Korku Filmleri!: Korkunun Gölgesi  (2016) - Beyazperde.comKorkunun Gölgesi, son yılların en iyi korku filmlerinden biridir. Yazar ve yönetmen Babak Anvari, filmi 80’li yılların Tahran’ında çekiyor ve küçük apartmanlarındaki hayalet olaylardan korkan bir anne ve kızı konu alıyor. Film, savaşın dehşetinin acımasız bir gösterimi olsa da, Narges Rashidi ve Avin Manshadi’nin incelikle canlandırdığı anne ve kız arasındaki bazı güzel ve tatlı anlara da değiniliyor.

 

The Truman Show

The Truman Show | Netflix

 

Truman Show, yeniden izlemeyi garanti eden filmlerden biridir. Jim Carrey’in (Truman Burbank) ortaya koyduğu en güçlü performanslardan birisidir. Film, reality TV’nin bizi bombaladığı bir zamanda yapılmıştı. Truman, çocukluğundan beri hayatının senaryolaştırıldığını öğrenene kadar normal bir hayat yaşıyor ve bir TV şovunun başrol oyuncusu olduğunu bilmiyor. Film, TV şovlarının konseptine dahice bir bakış sunuyor.

 
Creep

Creep (2014) Review - Found Footage Critic

Creep, mumblecore krallarından biri olan Mark Duplass tarafından yönetmen Patrick Brice ile birlikte yapılan düşük bütçeli bir korku filmidir. Duplass, bir belgesel film yapımcısından (Brice tarafından canlandırılan) doğmamış oğlu Buddy için videolarını çekmesini isteyen gizemli bir müşteridir. Aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, her şeyin bulunmuş görüntülerden bir araya getirildiği ortaya çıkar ve olaylar ürkütücü bir hal alır. Devam filmi de ilk filmle eşit derecede iyidir.


 Sorry To Bother You

Review: 'Sorry to Bother You,' but Can I Interest You in a Wild Dystopian  Satire? - The New York Times

Sorry To Bother You ‘nun tipik bir Hollywood filmi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Boots Riley’nin yarattığı şey, ırk ve kurumsal merdiveni tırmanma hakkında kabus gibi bir benzetmedir. Film durağan bir şekilde başlar ve tüm iyi kült filmler gibi sizi sonunda asla gelmeyeceğini düşündüğünüz bir yere götürür.

 

Telefon

Review Film The Call yang Lagi Hits di Netflix: Jangan Coba-coba Mengubah  Takdir!

 

Telefon, Netflix yapımı yeni bir gerilim filmidir ve büyük bir çıkış yapmıştır. Bu Kore seri katil filminde de beklediğiniz şeyin ötesine geçen, zaman yolculuğunun yer aldığı kıvrımlı bir hikayeyle karşılaşacaksınız. Filmde, bir seri katil evindeki bir telefona yeniden bağlanır ve kısa süre sonra hattın diğer ucunda 20 yıl sonraki gelecekte yaşayan bir kadınla iletişim kurar.

 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like