in

Netflix, Emily In Paris’in 3. ve 4. Sezonlarını Çekeceğini Duyurdu

EMILY IN PARIS (L to R) LILY COLLINS as EMILY in episode 102 of EMILY IN PARIS. Cr. CAROLE BETHUEL/NETFLIX © 2020

Eleştirmenler, Paris’te Emily fikrine pek sıcak yaklaşmasa da Netflix, yeni maceraların bizleri beklediğini müjdeleyen açıklamayı yaptı: Darren Star imzalı Emily In Paris, iki yeni sezon için onay aldı!

İkinci sezonun geri dönmesinden iki buçuk hafta sonra gelen bu haber, Emily In Paris’in günden güne artan popülaritesinin beklenen bir sonucuydu. Netflix’in yayınladığı verilere göre, Emily In Paris ikinci sezonu sadece ilk beş gününde 107,6 milyon saat izlenerek 94 ülkede ilk 10 listesinin başında yer aldı. İlk sezonuyla da 2020’nin en çok izlenen dizilerinden biri olan dizi, bir önceki sene 53 ülkede aynı listenin zirvesinde yer almıştı.

Emily in Paris’in “klişe” olarak tanımlanan senaryosu, Fransa’daki yerel eleştirmenler tarafından eleştiri yağmuruna tutulurken; dizi, komedi türünde En İyi Dizi dalında şaşırtıcı bir Emmy adaylığı kazanmıştı. Bu konu hakkında The Hollywood Reporter’a konuşan dizinin yaratıcısı Darren Star: “İnsanların şovdaki herhangi bir şeyden rahatsız olmalarına şaşırdım” dedi. “Bir klişeyle dalga geçiyoruz, ama bunlar herkesin zamanında hem Amerikan hem de Fransız yapımlarından deneyimlediği klişeler. Konu bu.” Ayrıca, ikinci yılında daha fazla Fransızca sahneye sahip olan dizi, şu anda RottenTomatoes’da eleştirmenler ve izleyiciler arasında sırasıyla %66 ve %46 skora sahip.

Emily in Paris. (L to R) Philippine Leroy-Beaulieu as Sylvie Grateau, Lily Collins as Emily in episode 205 of Emily in Paris. Cr. Stéphanie Branchu/Netflix © 2021

Emily In Paris, çalıştığı Chicago merkezli şirketin bir Fransız şirketini satın almasıyla beklenmedik bir şekilde Paris’te bir iş bulan ve yirmi yaşlarında hırslı bir pazarlama yöneticisi olan Emily’yi (Lily Collins) merkezine alıyor. Sosyal medya stratejilerini geliştirmekle görevlendirilen Emily, bu süreçte yeni dostluklar ve aşklar arasında geziniyor. İkinci sezonda, Emily’nin Paris’ten Saint-Tropez de dahil olmak üzere Fransız Rivierası’na seyahat ettiği düşünülürse, ilerleyen sezonlarda “Emily In France” havasında bir ilerleyiş bizleri bekliyor olabilir.

Written by Arda Ilgaz

Bir cevap yazın

79. Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu: İşte Ödül Alan Netflix ve HBO Max İçerikleri

Nicolas Cage Yeni Dracula Rolüne Hayat Verecek