Bridgerton, 2021 İlkbaharında Regency döneminde geçen drama dizisinin ikinci sezonunun yapımına başlayacak. Netflix’in orijinal dizisi Bridgerton’ın büyük bir hit olmasından sonra bu haber hiç de şaşırtıcı olmadı.

Bridgerton resmi olarak ikinci sezon için geri dönüyor.

Regency döneminde geçen Netflix draması, Julia Quinn’in aynı adlı romanlarına dayanan ilk dizinin Netflix’te anında popüler olmasının ardından Bridgerton kardeşlerini ve Londra’nın yüksek sosyetesindeki dünyalarını gözler önüne sermeye devam edecek.

Shonda Rhimes’ın şirketi Shondaland tarafından yapılan popüler dizi, seks dolu sahneleri ve skandal hikayeleri ile dikkat çekmişti. Ayrıca gelecek sezon için geri dönecek olan oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine toplamıştı.

Yeni sezonun geleceği haberi Netflix tarafından, Bridgerton’daki  Lady Whistledown’ın eğlenceli bir gazete köşesinde(aşağıda görseli bulabilirsiniz), dizinin anonim bir yazarı Dame Julie Andrews aracılığıyla seslendirildi.

Dizinin ikinci sezonunda, Julia Quinn’in Bridgerton serisindeki bir diğer kitap olan The Viscount Who Loved Me’deki hikayeye göre Jonathan Bailey’in canlandırdığı en büyük Bridgerton kardeşi Anthony’nin uygun bir evlilik arayışı anlatılacak.

Yeni sezon için en önemlisi de The Viscount Who Loved Me, Kate Sheffield’da Anthony Bridgerton’ın yanında rol alacak olan kadın başrol olmak üzere birçok yeni rol için oyuncu seçimi yapılıyor.

Van Dusen, verdiği bir röportajda “Yeni sezonda ekranlara gelecek bir dizi yeni karakterimiz var” dedi“Anthony önümüzdeki sezon aşkla içli dışlı olacak ve bence bu, ilk sezon izleyicilerinin diziden beklediği kadar kapsamlı, etkileyici ve güzel olacak.”

Dizi, Londra’daki Regency dönemindeki Bridgerton ve Featherington ailelerinin yüksek sosyetedeki evlilik durumlarının iniş ve çıkışlarıyla uğraşırken yaşadıkları sıkıntıları ve rekabetçi sosyete dünyasını konu alıyor.

Bridgerton’un ilk sezonu özellikle güzel Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor) ile Hastings Dükü (Regé-Jean Page) Simon Basset arasındaki dramatik romantizme odaklanıyor.

Dizinin Noel Günü’nde gösterime girdikten sonra devasa bir seyirci kitlesine ulaşması nedeniyle Bridgerton’a ikinci sezon için izin geldiği haberi şaşırtıcı olmadı.

Netflix’in istatistiklerine göre ortaya diziyle alakalı şu bilgiler ortaya çıktı: “Bridgerton’ın yayınlandığı ilk dört haftada 63 milyon hanede izlendiği tahmin ediliyor. Bu da bu diziyi Netflix’in beşinci büyük orijnal dizisi yapıyor.”

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like