“The Last Kingdom”, Netflix’teki yaklaşan 5. sezonuyla sona erecek.

Son sezonun geleceği duyurusu, dizinin Macaristan’ın Budapeşte kentinde beşinci sezonu için üretime başlarken geldi.

Dizinin yıldızı Alexander Dreymon “Bu işi seviyorum” dedi. “5 sezon boyunca Uhtred’i oynamak benim için harika bir yolculuk oldu. Yönetmenlik fırsatı bulduğum için gerçekten minnettarım. Bunu yaparken, oyuncu kadromuzun ve ekibimizin olağanüstü yeteneklerini ve becerilerini daha da fazla takdir etmeye başladım. Bunu hayranlarımızla paylaşmak için sabırsızlanıyorum, onlar olmasaydı bunların hiçbiri mümkün olmazdı.”

Bernard Cornwell’in en çok satan roman dizisi “The Saxon Stories”in dokuzuncu ve onuncu kitaplarına dayanan beşinci sezon, Uhtred’in (Dreymon) kaderinin Bebbanburg’dan daha fazlası olduğunu ve İngiltere’nin geleceğine bağlı olduğunu fark edecek. Kral Edward’ın ilk oğlu Aethelstan’ı bir savaşçı olarak eğitmekle yükümlü olan Uhtred’in hırsının daha da yüksek bir amacı olacak. Ancak bu kadere ulaşmak için, Uhtred’in en büyük düşmanıyla yüzleşmesi ve en büyük kaybına katlanması gerekecek.

Başrol oynamanın yanı sıra Dreymon, sezonun on bölümünden birini yöneterek ilk yönetmenlik denemesini yapacak. Andy Hay, Paul Wilmshurst, Anthony Philipson ve Jon East de sezon boyunca yönetmenlik yapacak.

Yönetici yapımcı Nigel Merchant, “Tüm dünyada izleyicileri eğlendirmeye devam eden ‘The Last Kingdom’dan gerçekten gurur duyuyoruz” dedi. “Bu yüzden Netflix’te beşinci ve son sezon için geri gelmekten heyecan duyuyoruz. Böylesine sadık bir hayran kitlesiyle, izleyicilere Uhtred’i herkesin hayatta kalamayacağı destansı macerasının bir sonraki aşamasında takip etme şansı vermekten heyecan duyuyoruz.”

4.sezon oyuncu kadrosunda Emily Cox, Ian Hart, Eliza Butterworth, Arnas Fedaravičius, Mark Rowley, Millie Brady, Timothy Innes, Eva Birthistle, Jeppe Beck Laursen, Toby Regbo, Finn Elliot, Ruby Hartley, James Northcote yer aldı. Dizinin 5. Sezon’a katılan oyuncu kadrosunda ise sorunlu bir geçmişe sahip kutsal bir adam olan Peder Benedict rolünü üstlenen Patrick Robinson, Winchester’a gelen akıllı ve açık yürekli bir Sakson olan Eadgifu’yu oynayan Sonya Cassidy ve Uhtred’in ayak izlerini takip etmek için eğittiği, kaderinde korkunç bir savaşçı ve lider olan Aethelstan’ı canlandıran Harry Gilby yer alacak.

“The Last Kingdom” 5. Sezonu Martha Hillier tarafından yazılmıştır ve baş yapımcıları Gareth Neame ve Nigel Marchant tarafından yapılmıştır. Dizinin yapımcılığını Carnival Films üstleniyor ve dağıtımı NBCUniversal Global Distribution tarafından gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın
You May Also Like