Joe Locke ve Kit Connor’ın başrollerini paylaştığı Heartstopper dizisinin geniş kadrosunda William Gao, Yasmin Finney, Corinna Brown, Kizzy Edgell, Sebastian Croft, Cormac Hyde-Corrin, Rhea Norwood, Tobie Donovan, Jenny Walser, Fisayo Akinade, Chetna Pandya ve Alan Turkington.

Alice Oseman’ın çizgi romanlarından uyarlanan Heartstopper, okulda tanışan ve zamanla romantik bir ilişki kuran iki kişinin hikâyesini anlatıyor. İlk sezonu sekiz bölümden oluşacak dizinin her bölümü 30 dakika uzunluğunda olacak.

Heartstopper ilk olarak Tumblr ve Tapas’ta bir web çizgi romanı olarak piyasaya sürüldü ve Oseman’ın aynı karakterlere sahip ilk romanı Solitaire’e için ilham oldu. O zamandan beri dördüncüsü kısa süre içinde yayınlanacak olan üç kitap yayımlayan Oseman, aynı zamanda Netflix dizisinin senaryosunu da yazdı.

Ayrıca başroller Locke ve Conner hakkında açıklamalarda bulunan Oseman:  “İkisi de çok yetenekli, çok tatlı, çok eğlenceli ve tam anlamıyla mükemmeller. Onları tanımak ve onları Heartstopper evreniyle buluşturmak çok eğlenceliydi ve karakterlerimi hayata geçirmelerini görmek için sabırsızlanıyorum. Nick ve Charlie, neredeyse on yıldır birer karakter olarak varlar ve benim en sevdiğim iki karakterim. Oyuncu seçimi konusunda biraz endişeliydim ama Kit ve Joe’yu seçtiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyım.”

Sherlock, Doctor Who, Daredevil ve daha fazlası üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan ödüllü yönetmen Euros Lyn’ın yönetmenliğini üstleneceği dizinin Netflix ile birlikte ortak yapımcılığını See-Saw Films üstlenecek. Şirketin baş yapımcısı Patrick Walters: “Heartstopper, bireyselliği kutlayan, kabulü teşvik eden ve hepsinden önemlisi yüzünüzü gülümseten bir dizi.”

 

Bir cevap yazın
You May Also Like