Küresel yayın devi Netflix , son derece yetenekli ve başarılı yönetmen Guo Jingming’in çektiği dönem fantastik aksiyon filmi olan “The Yin-Yang Master: Dream of Eternity”nin haklarını satın aldı. 

The Yin-Yang Master: Dream of Eternity filmi Çin’de 25 Aralık’ta vizyona girecek. Çin haricinde haklar elde eden Netflix, Çin Yeni Yılı tatil kutlamalarından kısa bir süre önce 5 Şubat 2021’de dünyanın geri kalanında filmi yayınlayacak.

Japon yazar Baku Yumemakura’nın 2001 tarihli popüler romanı “Onmyoji”den uyarlanan hikaye, ülkedeki en iyi dört Yin-Yang Ustasının sadece 100 yılda bir uyanan yılan iblisini öldürmek için başkente çağrılmasını konu alıyor. Bu arada, bir prenses ve kraliyet muhafızlarının başı, yılanın sonsuz yaşamına son vermek için bir komplo kuruyor.

Filmde Mark Chao (Saturday Fiction)’ın da dahil olduğu genç ve çekici bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Aralarında, Allen Deng (Ashes of Love), Jessie Li (Port of Call) ve Wang Ziwen (The Postmodern Life of My Aunt) gibi oyuncular yer alıyor.

Çinli yönetmen Guo, “Filmin güçlü Asya estetiği uluslararası izleyiciler için çekici olabilir. Bu arada, hikaye evrensel ve herkes tarafından erişilebilir bir düzeyde” dedi.

Netflix Buys Chinese Fantasy 'The Yin-Yang Master: Dream of Eternity' -  Variety

Guo, 2013’te kendi filmleri “Tiny Times” ve “Tiny Times 2”yi uyarlamadan ve yönetmeden önce, bir roman yazarı olarak erken başarının tadını çıkarmıştı. Yazmaya ve yönetmeye devam etti ve Çin’de piyasaya sürülen ve bugüne kadar 46 milyon dolar hasılat elde eden “The End of Endless Love”ın senaristi oldu.

“The Yin-Yang Master: Dream of Eternity” Hehe Pictures, ZUI, Thinkingdom Pictures, Shanghai Film Group ve Black Ant Film tarafından yapılmıştır. Netflix anlaşması dahil uluslararası tüm satışlar ise Fortissimo Films tarafından gerçekleştirildi.

Daha önce iki parçalı olarak sunulan filmin çekimlerinin çoğu koronavirüs kaynaklı karantina uygulamalarından önce tamamlandı ve Nisan ayında Hengdian Stüdyoları’nda ana fotoğrafları tamamladı.

Yaratıcı ekipte Japon müzik bestecisi Kenji Kawai (Ghost in the Shell ,!, Ip Man 4), Güney Kore VFX stüdyosu 4th Creative Party (Okja, Snowpiercer) ve Çinli yapım tasarımcısı Tu Nan  (Legend Demon Cat) bulunuyor.

Film, Netflix’te 5 Şubat 2021 tarihinde yayınlanacak. İşte filmin fragmanı:

Bir cevap yazın
You May Also Like