in

Netflix, Çin Fantastik Filmi ‘Super Me’nin Yayın Haklarını Satın Aldı

Küresel yayın hizmeti Netflix, yakında çıkacak Çin fantastik filmi “Super Me” için çok bölgeli yayın haklarını satın aldı.

Super Me, Cuma günü Çin’de geniş bir sinema gösterimi için hazırlanıyor. Film için henüz yayın tarihi açıklamayan Netflix, Çin, Yugoslavya ve Hindistan dışındaki tüm dünya haklarını aldı.

Film Chong Zhang tarafından yönetildi ve Cao Bingkun, Song Jia ve Wu Gang ile birlikte Tayvan’dan Darren Wang’ın liderlik ettiği bir oyuncu kadrosu bulunuyor.

Super Me filminde Tayvanlı aktör Darren Wang, (Wang Talu olarak da biliniyor) finansal stres ve son teslim tarihlerinden dolayı uykusuzluğa sürüklenen, ancak sorunlu yaşından nesneler getirme konusunda sihirli bir yeteneğe sahip olduğunu keşfeden mücadeleci bir senarist olarak rol alıyor.

Filmin hak satışları, Pekin ve Amsterdam merkezli Fortissimo Films tarafından gerçekleştirilmektedir. Prodüksiyon, Baima Film ve Fortissimo’nun ana şirketi Hehe Pictures tarafından yapılmıştır. Super Me, 2019’da hem Sitges Uluslararası Film Festivali hem de Paris Uluslararası Fantastik Film Festivali ve ardından Ağustos 2020’de Şangay Uluslararası Film Festivali de dahil olmak üzere yıllar boyunca bir dizi uluslararası festivalde yer aldı.

Filmin beyaz perdeye giden uzun bir yolculuğu oldu. ABD’li yönetmen ikilisi, Marvel şöhreti Joe ve Anthony Russo, bir zamanlar 2016 ve 2017’de bir Çin prodüksiyonu kurmak için çalışırken Super Me projesine baş yapımcı olarak eklenmişlerdi. Kardeşler, düzenlenen bir basın etkinliğine bir video mesajı gönderdiler. 2016 yılının sonlarında Pekin’de, Zhang’ın senaryosuna hayran kaldıklarını ve projeyi destekledikleri için “çok heyecanlandıklarını” söylediler. Ancak ikili daha sonra projeden ve diğer Çin üretim hedeflerinden geri adım attı.

Netflix, Çin anakarasında bir yayın hizmeti olarak yer almıyor ancak son aylarda uluslararası izleyicilere gösterilmesi için anakara Çin filmlerine lisans verdi. Bunlar arasında, Li Weiran’ın yönettiği, Chen Kun ve Zhou Xun’un oynadığı, Ay Yeni Yılı tatillerinde en büyük yedi önemli filmden biri olan “The Yin Yang Master” fantastik bir film yer alıyor. Aynı zamanda Guo Jingming’in (“Tiny Times”) yönettiği “The Yin-Yang Master: Dream of Eternity” lisansını da aldı.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Netflix’te Yayınlanan ‘Lucifer’ Dizisinin 6. Sezonunda 10 Bölüm Olacağı Doğrulandı

‘Hunters’: Jennifer Jason Leigh Amazon Dizisinin 2. Sezonunda Başrol Oynayacak