in

Netflix, “Capitani” Adlı Suç ve Dram Dizisinin 1. Sezonunu 11 Şubat’ta Yayınlayacak

Netflix, Şubat 2021’den itibaren Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede Netflix’e gelecek olan Lüksemburg suç ve dram TV dizisi Capitani’nin yayın haklarını aldı. 

Suç ve dram dizisi Capitani, Lüksemburg’un kuzeyine, genç bir kızın kaybolduğu kırsal bir köye giden bir dedektifi konu alıyor.

Dizide genç bir kızın cesedi, Lüksemburg’un kuzeyindeki kırsal Manscheid köyünün yakınındaki ormanda bulunur. Ülkenin güneyinden huysuz bir dedektif olan Luc Capitani, davanın başına getirilir. Kuzeylilerin kapalı, komünal ve koruyucu zihniyetinde yol almakta güçlük çeken Capitani, kendisini istemeden genç ve cesur yerel polis Elsa Ley’in yardımına koşarken bulur. Memurlar, kendilerini hızla sır ve yalanlardan oluşan bir ağın içinde bulurlar. Bir katilin peşine düşen Capitani, şok edici gerçeği keşfederken kendi iblisleriyle yüzleşmek zorunda kalır.

Luc Schiltz, Sophie Mousel, Désirée Nosbusch, Stefan Weinert ve Marc Limpach, dizinin 1. Sezonundaki oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Dizi için IMDb’de yalnızca birkaç inceleme bulunmasına rağmen, şu anda 8.6 / 10 puana sahip. Dizi ilk olarak 2019’da RTL’de yayınlandı.

1. sezonda dizi sorumlusu olarak görev yapan Thierry Faber, Netflix’in diziyi platformuna alması hakkında şunları söyledi:

“Çalışmalarımızın bu ölçekte küresel bir eğlence platformunda yayına girdiğini görmek, kesinlikle büyük bir neşe ve gurur kaynağıdır. Dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerin dizimizi nasıl bulacaklarını merak ediyorum ve geri bildirim almak için sabırsızlanıyorum. Bu durum çalışmaya devam etmek için büyük motivasyon oldu ve kesinlikle ilginç projeler geliştirmeye devam edeceğiz.”

İlk sezonu 12 bölümden oluşan dizi Türkiye’de ve birçok ülkede 11 Şubat 2021’de Netflix’te yayınlanacak.

Peki Capitani’nin 2. sezonu da Netflix’e gelecek mi? Suç ve dram dizisinin 2. Sezonu ile ilgili haber Samsa Film’den geldi. Samsa Film şirketi, 2. sezon çekimlerinin şu anda hazırlık aşamasında olduğunu ve 2021 Mart ortasında çekime başlamayı planladıklarını açıkladı.

Netflix’in Capitani’nin 2. sezonunu alacağı doğrulanmamış olsa da gerçekleşmesi bekleniyor. Dizinin ikinci sezonunun 2022’de Lüksemburg’da yayınlanacağını varsayarsak, dizinin nispeten kısa bir süre sonra Netflix’e gelmesini bekleyebiliriz. Ancak daha fazla bilgi edindikçe sizi haberdar etmeye devam edeceğiz.

İşte dizinin fragmanı:

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Fransız Netflix Orijinal Dizisi “La Révolution”ın 2. Sezonu Gelmeyecek

Netflix’te Bu Ay İzleyebileceğiniz En İyi 10 Film