Netflix, Norveç’in Hessdalen kentindeki gerçek hayattaki UFO fenomeninden esinlenen bir Norveç komedi bilim kurgu filmi olan “Blasted”ı sipariş etti.

Filmin yönetmen koltuğunda Martin Sofiedal yer alırken yapımcılığını ise Miso Film’de Are Heidenstrøm (“The Wave”) yapacak. Senaryo ise Emanuel Nordrum’a ait.

“Blasted”, Sebastian’ın bekarlığa veda partisi için yeniden bir araya gelen çocukluk arkadaşları Sebastian ve Mikkel’i konu alıyor. Mikkel, eski genç laser tag dâhisi olarak kendini asla olgunlaştırmazken, Sebastian partiyi potansiyel bir müşteriyi dürtmek için kullanan kariyer takıntılı bir işkolik haline geldir. Ancak bekarlığa veda partisi bir
uzaylı istilasına ilk adımını attığında, Mikkel ve Sebastian bir zamanlar oldukları harika bir lazer tag ikilisi olarak yeniden bir araya gelip savaşmak için görev yapar.

“Blasted” başrollerini Axel Bøyum ve Fredrik Skogsrud’un üstleniyor ve aynı zamanda Mathias Luppichini, André Sørum, Eirik Hallert, Evelyn Rasmussen Osazuwa ve Ingrid Bolsø Berdal da oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Miso Film Norveç’in yapımcısı ve CEO’su Are Heidenstrøm, “Prodüksiyondaki ilk Norveç bilim kurgu komedisi olmak çok heyecan verici” dedi. “Emanuel Nordrum ve Martin Sofiedal, nihayet Hessdalen’deki ışık fenomeninde netliğe kavuştuğumuz harika bir hikaye yarattı.”

Nordics uluslararası orijinal filminin yönetmeni Claire Willats, “Miso Film yıllar boyunca harika ortaklar oldu” dedi.

Willats, “Bölgeden çıkma cesur yeni konsepti, keskin mizahı ve eğlenceli aksiyon sahneleriyle ‘Blasted’i dünya çapındaki üyelerimize tanıtmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

“Blasted”, 2022’de tüm dünyada Netflix’te yayınlanacak.

Netflix, son aylarda İskandinavya’dan film ve dizi orijinallerinin sayılarını artırıyor. Yayıncı kısa bir süre önce başrolünü Dar Salim (“Borgen”, “Game of Thrones”) ve Sonja Ricther’in (“The Bridge”) oynadığı, Barbara Rothenborg’un (“White Sand”) yönettiği ilk Danimarka filmi “Loving Adults” siparişini verdi.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like