in

Netflix, BBC’nin Dönem Drama Dizisi “Call The Midwife”ı Almayı Planlıyor

Netflix, Call The Midwife dizisini BBC’den almayı planlıyor ve daha büyük bir bütçe ve dizi başına daha fazla bölüm sunmanın, dizinin yaratıcısı olan Heidi Thomas’ı takası yapmaya ikna edeceğini düşünüyor.

Yayın devi, şu anda onuncu sezonunda olan popüler dönem dramasını takip ediyor ve alabilmek için planlar yapıyor.

Projenin içerisinden biri Daily Mail’e şunları söyledi: “Programın bir saatlik formatı ve muazzam rayting rakamları onu Netflix için karşı konulmaz bir proje haline getiriyor. Ayrıca diziyi alırlarsa seri başına mevcut sekiz bölümden fazlasını yapabilecekler ve dünya çapında izlenebilecekler.”

Ancak, Call The Midwife sözcüsü The Sun’a, çok sevilen dizinin BBC’de devam ettiğini söyledi.

Heidi’nin Netflix tarafından etkilenmediğini söyleyerek, “Bu kategorik olarak doğru değil ve Call the Midwife BBC tarafından yaptırılan bir dizi olarak kalacak. PBS, Netflix ve dünyadaki diğer ağlarda büyük başarı elde ediyor, ancak hala çok sevilmeye devam ediyor. BBC One’da büyük bir izleyici kitlesi var ve kalacağı yer de orası.”

1950’lerin hemşiresi Jennifer Worth’ın bir dizi anısına dayanan Call the Midwife, neredeyse on yıldır İngiliz izleyicileri eğlendiriyor ve aynı zamanda Amerika’da PBS’de yayınlanıyor.

Call The Midwife’ın yıldızı Stephen McGann, BBC’ye sadık kaldı. Geçenlerde yaptığı bir röportajda şunları söyledi: “Bana pek çok şey teklif ediliyor. Pek çok film yapımcısı televizyon yapımcılığını üstleniyordu ve bana bir fikirle yaklaşıp ‘Sanırım 30 bölüm yapabiliriz’ diyorlardı. Televizyon hakkında hiçbir şey bilmediklerini düşündüm. Sadece daha fazlasını satmak istediler. Bunu oldukça moral bozucu buldum.”

15 Ocak 2012’de başlayan drama dizisi, Hemşire Trixie Franklin’i canlandıran Helen George ve 2015’ten 2018’e Hemşire Barbara Gilbert’i canlandıran Charlotte Ritchie gibi oyuncu kadrosunun yıldızları haline geldi.

Bölümleri Pazar günleri saat 20: 00’de yayınlanacak olan mevcut dizi, İngiltere’nin Wembley’de Dünya Kupası’nı kazandığı ve İşçi Partisi’nin Harold Wilson’ı yeniden Başbakan seçildiği 1966 yılını kapsıyor.

The Sun, geçen ay dizinin 1968 ve 1969 yıllarını kapsayacak şekilde 12. ve 13. sezonlarına devam edeceğini ortaya çıkardı.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Yeni Netflix Filmi “Kate” Hakkında Tüm Bilinenler

Amazon Prime Video, ‘Nine Perfect Strangers’ Dizisinin Haklarını Satın Aldı